Angļu valodas eksāmena “nopludināšana”: skolotāja vēlējusies palīdzēt savas klases audzēkņiem

37 komentāri

Nepatīkama nakts uz ceturtdienu izrādījās kādai skolotājai Rīgā – viņu par eksāmena uzdevumu “nopludināšanu” aizturēja Valsts policija.

Pedagoģe atzinusies, ka, lai palīdzētu savas klases skolēniem iegūt labākas sekmes, viņa tiem īsi pirms tā sākuma nosūtīja angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas uzdevumus. Savukārt kāds no skolēniem par to informēja medijus.

Informācija, ka 12. klases skolēniem vēl pirms angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas bija zināmas tēmas, par kurām būs jārunā, parādījās trešdien, kad eksāmens jau bija sācies. Policija ātri noskaidroja informācijas nopludinātāju. Vainīgā skolotāja tika aizturēta aizvadītāja naktī.

“Mēs noskaidrojām to, ka kādas Rīgas skolas skolotāja pirms eksāmena sākuma bija nofotografējusi eksāmena uzdevumu un nosūtījusi saviem skolēniem. Naktī uz ceturtdienu skolotāju mēs aizturējām, atzinām par aizdomās turēto noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, proti, par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu,” notikušo komentē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes izmeklētāja Egita Stāmure.

Skolotāja izmeklētājiem ātri vien atzinās, ka saviem audzēkņiem aizsūtīja eksāmena uzdevumu fotokopijas, un viņai tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Par šo rīcību pedagoģei draud kriminālsods līdz pat gadam cietumā, bet, kā minimums, – nāksies meklēt citu profesiju.

Izmeklēšanas interesēs netiek atklāts, kurā Rīgas skolā informācija noplūda un cik plaši tā bijusi pieejama.

Tikmēr eksāmena organizētāji nešaubās, ka būtisku priekšrocību skolēniem nebija, jo runa ir par mutvārdu atbildi, kuru var sniegt, tikai protot valodu. Pusstundas laikā to apgūt nevar.

“Eksāmena darbi noteikti netiks rīkoti atkārtoti, eksāmena rezultāti noteikti netiks anulēti, jo skolēniem nav jācieš par pedagogu bezatbildīgu rīcību vai negodprātību, kā tas ir šajā gadījumā,” uzsver Valsts izglītības satura centra pārstāve Alise Bērziņa.

Jāatgādina, angļu valodas eksāmens, kas noslēdzās ceturtdien, ir pirmais, kas jākārto skolu beidzējiem. Arī iepriekšējos gados saņemta informācija par eksāmena tēmu “noplūšanu”.