Andžejs Duda viesojas Latvijā – Polijas prezidents vizītes laikā tiksies arī ar karavīriem un atklās pieminekli Daugavpilī

0 Komentāru
Andžejs Duda viesojas Latvijā – Polijas prezidents vizītes laikā tiksies arī ar karavīriem un atklās pieminekli Daugavpilī
Foto: F64 / Ivo Butkevičs

Polijas prezidents Andžejs Duda Latvijā viesojas kopā ar kundzi Agatu Kornhauseri-Dudu un šodien, 27. jūnijā, viņš Rīgas pilī tiekas ar Latvijas Valsts prezidentu un viņa kundzi Ivetu Vējoni.

Andžejs Duda Latvijā uzturēsies no 26. jūnija līdz 28. jūnijam. Pēc tikšanās pilī notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, bet pēcpusdienā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Vējonis un viņa kundze piedalīsies Polijas prezidenta un viņa kundzes grāmatas dāvināšanas ceremonijā Tautas grāmatu plauktam.

Valsts prezidenta kancelejā norāda, ka vizīte būs veltīta Latvijas valsts simtgadei. Iecerēts, ka viesošanās stiprinās abu valstu divpusējās attiecības, kurās īpaša nozīme būs reģiona drošības, transporta un enerģētikas infrastruktūras attīstībai, kā arī Eiropas Savienības daudzgadu budžeta jautājumiem.

28. jūnijā Polijas prezidentam paredzēts apmeklēt Ādažu militāro bāzi, lai tiktos ar Polijas kontingenta karavīriem.

Vizīte turpināsies Daugavpilī, kur Polijas prezidents kopā ar Latvijas Valsts prezidentu svinīgā ceremonijā noliks ziedus Latvijas Neatkarības cīņās kritušo poļu karavīru piemiņas vietā Slobodkā un atklās Polijas karalim Stefanam Batorijam veltītu pieminekli. Savukārt vizītes noslēgumā Polijas prezidents piedalīsies Latvijas Poļu savienības rīkotajā Polijas Neatkarības simtgades atjaunošanai veltītajā pasākumā Daugavpils teātrī.

Polijas prezidentam Andžejam Dudam par nopelniem Latvijas labā piešķirs Triju Zvaigžņu ordeni, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Ordeņu kapituls nolēmis par nopelniem Latvijas valsts labā Polijas prezidentam piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa I šķiru un ordeņa ķēdi, kā arī iecelt Dudu par ordeņa lielkrusta komandieri.

0 Komentāru