Andrejsalas slēgto dambi plānots demontēt

1 komentārs
Andrejsalas slēgto dambi plānots demontēt
EKRĀNUZŅĒMUMS

Bīstamības dēļ pirms vairākām dienām slēgto Eksporta ostas jeb plašāk zināmu kā Andrejsalas molu plānots daļēji nojaukt. Hidrotehniskā būve ilgus gadus nav atjaunota, un arī, mainoties Daugavai, mols vairs nav nepieciešams, tāpēc to atjaunot nebūtu lietderīgi.

Mols Andrejsalas galā gan bija pilsētnieku iecienīta atpūtas vieta. Tagad nokļūšana uz dambja ir liegta, jo tas ir savu laiku nokalpojis un vietām kļuvis īpaši bīstams. Vietām redzams, ka molā ir pat izbrucis caurums. Zem plāksnēm ir arī plaši izskalojumi, un plaisas ir iespaidīgas.

“Tā pamata funkcionalitāte viņiem bija, līdz bija uzbūvēts Rīgas HES,” Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš norāda, ka jau vairāk nekā 40 gadu Eksporta ostas un arī citi līdzīgi dambji Rīgas ostā ir zaudējuši savu nozīmi. Agrāk pirms Rīgas hidroelektrostacijas būves tie paglāba kuģus ledus iešanas laikā, taču kopš HES uzbūvēšanas tāda nepieciešamība vairs nepastāv.

Ņemot vērā, ka Andrejsalas mols brūk un ir kļuvis bīstams, Brīvostas pārvaldē nolemts to slēgt. “Tomēr jārūpējas par cilvēku drošību, un šinī gadījumā atsevišķi dambja tehniskie elementi ir sadrupuši un izskalojušies, tas ir ierobežošanas iemesls,” precizē Zeltiņš.

Pārvaldnieks arī norāda, ka, ņemot vērā dambja stāvokli un to, ka tas ir zaudējis savu funkciju, dambja atjaunošana nav plānota. Vēl pat vairāk, tas tiks daļēji nojaukts, jo nepieciešams paplašināt iekļūšanas ceļu Eksporta ostas tā dēvētajā kabatā.

“Lai šajā zonā varētu pietauvot divus kuģus reizē un jebkurš kuģis jebkurā laikā varētu aiziet, tad šī vietiņa ir par šauru, līdz ar to ir plāns daļu no dambja demontēt un paplašināt ieeju Eksporta ostas kausā.”

Tas, cik daudz nepieciešams demontēt no dambja, vēl tiks aprēķināts. Līdz demontāžas darbu sākumam aizritēs vismaz pusotrs gads, tikmēr brūkošais dambis būs slēgts.