Amerikas latviešu apvienība ar stipendijām apgādā vairākas daudzbērnu ģimenes Latvijā

2 komentāri
Amerikas latviešu apvienība ar stipendijām apgādā vairākas daudzbērnu ģimenes Latvijā
FOTO: LETA

Tautietis tautietim palīgs – šādu vēsti pauž Amerikas latviešu apvienība, jau 22 gadus apgādājot maznodrošinātas daudzbērnu ģimenes un sekmīgus studentus ar ikmēneša stipendijām. Šo palīdzību veido ASV dzīvojošu latviešu ziedojumi un testamenta novēlējumi, dodot krietnu atspaidu šejienes ģimenēm, kurām klājas tā pagrūtāk.

Liepājniece Eva Matisone viena audzina trīs dēlus. Vecākais sāka mācības 4. klasē, vidējais ir pirmklasnieks, kam nupat gadījās nepatīkama tikšanās ar lapsenēm, bet pastarītis vairāk dzīvojas mājas kopā ar mammu, jo ir bērns ar īpašām vajadzībām.

Evas ģimene ir viena no tām desmit daudzbērnu ģimenēm, kuras šogad saņēma Amerikas latviešu sarūpētu stipendiju – turpmāko gadu viņu maciņu ik mēnesi papildinās 323 eiro. Evai šī nauda būs liels atspaids tieši jaunākā dēlā aprūpei.

Ārzemēs dzīvojošie tautieši finansiāli atbalsta arī daudzsološus, dažādu jomu studentus –  1792 eiro lielo stipendiju viņiem izmaksā divās daļās – mācību gada sākumā un pēc semestra sekmīgas nokārtošanas. Vairāki studenti ar šo atbalstu var rēķināties līdz pat bakalaura grāda iegūšanai.

Amerikas latviešu apvienībā ir ap 100 000 latviešu ASV. Finansiālo palīdzību veido apvienības biedru ziedojumi un testamentu novēlējumi, un daudzbērnu ģimenes un studentus, kas saņem šīs stipendijas, Amerikas latvieši rūpīgi atlasa sadarbībā ar sociālajiem dienestiem.

Šādu palīdzības programmu Amerikas latvieši īsteno jau 22 gados un šajā laikā tautieši otrpus okeānam Latvijas ģimenēm un studentiem ir piešķīruši vairāk nekā 2 miljonus eiro.

Video