Amatpersonas pauž līdzjūtību mūžībā aizgājušās VID ģenerāldirektores Cīrules tuviniekiem

0 Komentāru
Amatpersonas pauž līdzjūtību mūžībā aizgājušās VID ģenerāldirektores Cīrules tuviniekiem
Foto: LETA

Nozares atbildīgā ministre un uzņēmēji ir šokēti par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pēkšņo aiziešanu aizsaulē un uzskata, ka tas ir liels zaudējums gan valstij, gan VID.

Mūžībā aizgājusī VID ģenerāldirektore atbildīgā, sarežģītā un valstij nozīmīgā amata grožus pārņēma laikā, kad ieņēmumu dienests cīnījās ar reputācijas krīzi, ko bija izraisījuši dažādi skandāli saistībā ar VID negodprātīgiem darbiniekiem.

Cīrule ar uzņēmējdarbībā ilgus gadus ievingrināto roku sāka un turpināja vairākas reformas, lai atgūtu dienesta reputāciju, turpinātu optimizēt darbinieku skaitu, sakārtotu attiecības ar uzņēmējiem un vienlaikus aktīvi apkarotu ēnu ekonomiku. Ilzi Cīruli amatā virzījusī Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola sarunā ar “LNT Ziņām” atzina, ka viņas aiziešana ir liels zaudējums gan emocionāli, gan profesionālā ziņā.

“Vispirms, protams, līdzjūtība tuviniekiem, vīra kungam. Man personiski, protams, tas ir un es domāju, arī visam VID kolēģiem emocionāli liels zaudējums. ne tikai emocionāli, bet arī profesionāli, jo Ilze VID ļoti īsā laikā ir spējusi pārvērst un beidzot tā ir kļuvusi arī par valsts institūciju, kuru uzņēmēji pozitīvi novērtē, lielas pārmaiņas ir bijušas, jau notikušas un vēl plānotas. Finanšu ministrija būs blakus VID, lai turpinātu Ilzes iesāktās iniciatīvas, kas padarītu VID ērtāku un labāku draugu arī uzņēmējiem,” sacīja Reizniece-Ozola.

Uzņēmēji par negaidīto Cīrules aiziešanu ir šokēti. Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) vadītājs Jānis Endziņš norādīja, ka viņas laikā iesāktas daudzas labas reformas, kas būtu noteikti jāturpina.

“Protams, šoks par šo situāciju. Vispirms, līdzjūtība tuviniekiem, bet es teiktu, ka tas ir sitiens arī visai valstij diezgan nopietns, jo VID ir atslēgas figūra valstij kopumā un jāsaka, ka Cīrules kundzes vadībā aizsāktās reformas tiešām virzījās absolūti pareizā virzienā un bija absolūta pārliecība, ka pavisam īsā laikā mēs VID kontekstā būtu bijuši kļuvuši kā paraugs šāda veida institūcijām,” norādīja LTRK vadītājs.

Endziņš personiski uzskata, ka Cīrule līdz šim bijusi labākā dienesta vadītāja, ar kuru Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kamerai bija izveidojusies ļoti laba sadarbība, atrisinātas daudzas problēmas un bijušas daudz labas ieceres: “VID salīdzinoši nesen apstiprināta jauna stratēģija un šīs stratēģijas metodes ir savādākas nekā bijis līdz šim un šī jaunā stratēģija ir daudz efektīvāka. Šķita, ka mēs esam kā saka trāpījuši līdz šim ar VID vadītāju, tagad jautājums, kā atradīsim jauno.”

Finanšu ministre “LNT Ziņām” atzina, ka jau pirmdien plāno tikties ar VID kolēģiem, lai vienotos par to, kurš pildīs dienesta vadītājas pienākumus līdz konkursam jauna VID vadītāja izvēlei.

0 Komentāru