Amatpersonas neko nezina par Putina meitu iespējamiem kontiem bankās Latvijā

5 komentāri
Amatpersonas neko nezina par Putina meitu iespējamiem kontiem bankās Latvijā
Foto: EPA / LETA

Latvijas amatpersonām nav nekas zināms par publiski izskanējušo informāciju, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina meitām Latvijas komercbankās būtu atvērti slepeni bankas konti.

Šādas ziņas izskanējušas ASV medijos, atsaucoties uz specdienestu informāciju. Publikācijā runa ir par laiku, kad ASV prezidents bija Baraks Obama un tika lemts, vai šādiem kontiem noteikt sankcijas.

Par to, ka Putina meitām Marijai un Jekaterinai Latvijā ir slepeni banku konti, pagājušonedēļ vēstījis ASV žurnāls “Mother Jones”. Publicēti fragmenti no Maikla Isikofa un Deivida Korna topošās grāmatas, kurā rakstīts par Krievijas iejaukšanos Amerikas Savienoto Valstu 2016. gada prezidenta vēlēšanu procesā.

Šajā laikā Baltajā namā saimniekoja Baraka Obamas administrācija, kas spriedusi, vai vērst sankcijas pret Kremļa saimnieku.

Zinot, ka Putins ir bēdīgi slavens, sargājot informāciju par savu ģimeni, Obamas padomniece Seleste Valandere rosināja vērsties pret Putinu personīgi, publicējot slepenas izlūkošanas informācijas fragmentus. Tie it kā atklātu, ka Putina meitām Latvijā ir slepeni banku konti.

Šāda “dunka” Krievijas prezidentu, kuru Obamas administrācijas turēja aizdomās par vēlēšanu ietekmēšanu, pamatīgi saniknotu, atzīst grāmatas autori, gan secinot, kā līdz tik personiskam uzbrukumam lietas nenonāca.

Latvijas valdības ministri, kuriem pagājušonedēļ bija tikšanās ar ASV Finanšu ministrijas sekretāra vietnieku pretterorisma jautājumos Maršalu Bilingsliju, gan par šo faktu neko nezinot.

Grāmatā gan nav atklāts, kurā no Latvijas bankām Putina meitas savu naudu slēpušas. Par naudas atmazgāšanu atbildīgais dienests neatklāj, vai ir saņēmis informāciju par Putina radinieku finanšu darījumiem. To darīt liedzot likums. Taču nenoliedz, ka par šādu klientu bankām, visticamāk, būtu jāziņo.

Krievijas ekspertus neizbrīna ziņas, ka Putina radinieki varētu būt izmantojuši Latvijas banku pakalpojumus. Līdz “ABLV Bank” kraham Rīga tika uzskatīta kā droša vieta, kur glabāt savu naudu.

Interesenti, ka pirmdien, 12. marta, sociālajā vietnē “Twitter” parādījās informācija, ka vakar Rīgā ar savu privāto lidmašīnu, iespējams, ieradās viens no Krievijas bagātākajiem cilvēkiem Romāns Abramovičs.

Kā liecina publiskie aviosatiksmes dati, viena no viņa privātajām lidmašīnām vakar no Maskavas ieradās Rīgas lidostā, bet šorīt devās uz Londonu, kas ir Abramoviča dzīvesvieta. Vai Anglijas futbola kluba “Chelsea” īpašniekam ir konti kādā no Latvijas tā sauktajām nerezidentu bankām ziņu nav.

5 komentāri