Komentāri

Latvijas–Krievijas robeža ir dramatiskā stāvoklī. Nav ne žogu, ne citu vērā ņemamu šķēršļu, kas aizkavētu Latvijā ierasties tā sauktajiem ”zaļajiem vīriņiem” vai pat nopietnākām armijas grupām. Iekšlietu un aizsardzības vadošās amatpersonas atzīst, ka ir pienācis pēdējais brīdis, lai robežu nostiprinātu.

Gadiem ilgi Latvijas valsts tā arī nav bijusi spējīga atrast naudu, lai uz Latvijas–Krievijas robežas uzbūvētu kaut vai kārtīgu žogu. Realitātē tagad abu valstu robežas atdala vien robežu stabi, stigas, vai grāvji. Tikai tagad, kad starptautiskā situācija kļuvusi patiešām draudīga, politiķi sola meklēt risinājumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz šim Krievijas armija galvenokārt muskuļus Latvijas virzienā demonstrējusi, veicot gaisa pārlidojumus ļoti tuvu mūsu valsts gaisa robežām. Sauszemes provokācijas līdz šim nav manītas, taču Ukrainas pieredze māca, ka robežas faktiska neesamība ir milzīgs drauds drošībai. To atzīst arī iekšlietu ministrs.

”Protams, ka tā ir prioritāte. Uz doto brīdi mēs nevaram runāt par atbilstošu robežjoslu. Es pats esmu bijis uz robežas un izstaigājis. Diemžēl tā ir bēdīgā stāvoklī. Pusstundas laikā, ko mēs kājām mērojām, trīs ceturtdaļas laika jāskatās uz zemi, lai kaut kur neiegāztos, nenogāztos,” norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Šogad valdība robežas sakārtošanai atvēlējusi pusmiljonu eiro. Finansiālu palīdzību solījusi arī ASV. Tomēr par šiem līdzekļiem nekādus dižos drošības pasākumus veikt nav iespējamas – naudu izmantos, lai veiktu uz robežas vēl pēdējos uzmērījumus un saskaņotu tos starptautiski. Kāda īsti ir Latvijas robežsargu vīzija par nepieciešamajiem drošības pasākumiem – žogi, videonovērošana, dzeloņdrātis? Robežsargu priekšnieks nespēj to konkrēti paskaidrot.

Par draudīgo situāciju uz Latvijas–Krievijas robežas Eiropu brīdinājis Latvijas aizsardzības ministrs.

”Neapšaubāmi, ka tas ir viens no jautājumiem, ko es kā aizsardzības ministrs esmu cēlis ES sanāksmēs dažādos formātos. Mums ir jārunā par civili militāro sadarbību, attiecībā uz robežām ir jāpiesaista resursi. Jo tā ir robeža gan ES, gan NATO,” norādījis aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Situācija Lietuvā un Igaunijā ir vēl bīstamāka – šīs valstis ar Krieviju pat nav veikušas pilnīgu robežu demarkāciju, jo līdz šim nav spējušas vienoties par robežlīgumu ratifikāciju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl