Amatpersonas baidās no materiālās atbildības

4 komentāri

No jauna tiek aktualizēts jautājums par valsts amatpersonu materiālo atbildību par valstij nodarītajiem zaudējumiem.  Pašlaik Saeimā iestrēgušas izmaiņas likumā šodien pārrunātas visu ministriju Valsts sekretāru sanāksmes izbraukuma sēdē Valsts kontrolē.

Ministriju pārstāvji pauda bažas par to, ka, baidoties no naudassodiem, valsts pārvaldes darbinieki centīsies neizrādīt jebkādu iniciatīvu.

Vairāk nekā pirms gada Saeimā tika iesnigtas izmaiņas likumā, kas palielina Valsts kontroles varu. Tās paredz iespēju piedzīt no amatpersonām valstij nodarītus zaudējumus. Likumprojekts Saeimā virzās ļoti lēni un ir atbalstīts tikai pirmajā lasījumā. Tā izpilde vieš bažas ministriju pārstāvjiem.

Tieslietu ministrijas pārstāvji akcentē, – jebkāda veida darbības no revīzijas iestādes puses būtu iespējamas tikai, ja būtu atklāta pretlikumīga rīcība. Tādi varētu būt kādi 10 gadījumi gadā.

Savukārt Valsts kontroliere norāda, – likumprojekts paredz, ka disciplinārsodu uzliek pati revidējamā iestāde un tās vadītājs. Viņam arī ir jāvienojas par labprātīgu zaudējumu atmaksu.

Pašlaik tiek gatavoti priekšlikumi otrajam lasījumam. Tostarp arī tiek piedāvāts noteikt materiālas atbildības zemāko slieksni – minimālā alga gada apmērā. Šogad tie būtu 4440 eiro.

TOP komentāri

 • E.S.
  0 0 0

  E.S.

  Materiālo atbildību viņiem vajadzēja jau sen!Pāris mēnešus pēc jaunā nodokļa pieņemšanas varētu sākt pieprasīt atbildību par naudas plūsmas samazināšanos valsts kasē.Žēl,ka tas šobrīd nestrādā.
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Viņiem jau bail par domu vien, ka būtu jāatbild, bet pirms tāda lēmuma jau vēl būtu tiesas spriedumi, bet mūsu tiesu sistēma...maigi izsakoties, savējos nesodīs.
 • Aija Zvejniece

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl