Amatpersonas atteikušās tikties ar Rimšēviču; viņš pats joprojām izvairās no intervijām ar žurnālistiem

6 komentāri

Pilnīgā politiskā un profesionālā izolācijā pēc atjaunošanas amatā nonācis Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Ar viņu atteikušās tikties visas valsts augstākās amatpersonas. Tikmēr pats Rimšēvičs, kuru Ģenerālprokuratūra apsūdz kukuļņemšanā, joprojām izvairās no intervijām ar žurnālistiem.

Latvijas Bankas prezidenta pienākumu pildīšanu Ilmārs Rimšēvičs atsāka 27. februārī – dienu pēc tam, kad Eiropas Savienības Tiesa atcēla Ģenerālprokuratūras viņam piemērotu drošības līdzekli liegumu vadīt centrālo banku. Lai gan pagājušas jau trīs nedēļas, TV3 Ziņas noskaidroja, ka viņš nav ticies ne ar vienu no augstākajām valsts amatpersonām.

Ar Rimšēviču neplāno tikties arī finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un galvenais banku uzraugs, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs Pēters Putniņš, jo ar Rimšēviču neesot par ko runāt. Deputāti Saeimā visai atklāti atzīst, ka Latvijas Bankas prezidents šobrīd atrodas politiskā un profesionālā izolācijā.

“Šī situācija ar Eiropas Tiesas lēmumu atjaunot viņu amatā nekādā veidā nav mainījusi ne parlamenta, ne valdības attieksmi. Jāsaka, ka veidojas “gaisā pakārta” situācija, kur noteikta amatpersona ierodas darbā, bet ir izolēta no pārējās vides, ar kuru viņš mēģina sadarboties,” pauž Saeimas Budžeta komisijas deputāts Aleksandrs Kiršteins (NA).

“Ja jūs atceraties, iepriekšējā Saeima aicināja viņu atkāpties. Saeima nevar viņu atcelt pretēji tiesas spriedumam un likumam, tāpēc tika izteikts šāds aicinājums, un nav nekāda jēga to skatīt otrreiz, ja cilvēks uzskata, ka viņš to var neievērot, tad gaidīsim tiesas spriedumu. Ar šādu cilvēku nav nekāda vajadzība runāt,” norāda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Jāsaka gan, ka arī pats Rimšēvičs necenšas izlauzties no izolācijas. Trīs nedēļu laikā viņš nav sniedzis nevienu interviju un arī šodien TV3 Ziņām to atteica. Rakstveida atbildē viņš akcentē, ka ar presi plāno runāt tikai jūnijā, kad iecerēta tradicionālā Latvijas Bankas preses konference.

Fakts, ka viņam atņemta pielaide valsts noslēpumam, pienākumu pildīšanu netraucējot. Lai arī ir iespējams mainīt likumu, kas dotu iespēju Saeimai Rimšēviču atbrīvot no amata, politiski panākta vienošanās to nedarīt, lai nesarežģītu attiecības ar Eiropas Centrālo banku. Līdz ar to, visticamāk, šāda situācija turpināsies, līdz pat decembrim, kad Saeimai jāievēl jaunais bankas prezidents.

6 komentāri