ĀM nosoda nesaskaņotas humānās kravas iebraukšanu Ukrainas teritorijā

Komentāri
ĀM nosoda nesaskaņotas humānās kravas iebraukšanu Ukrainas teritorijā
FOTO: LETA

Ārlietu ministrija stingri nosoda Krievijas izaicinošo rīcību uzsākt nesaskaņotas humānās kravas konvoja kustību no Krievijas Ukrainas teritorijā bez Ukrainas atbildīgo dienestu pārbaudes un atļaujas, kā arī bez Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas uzraudzības. Šis solis ir rupjš starptautisko normu pārkāpums un vēl viens apliecinājums Krievijas destruktīvai rīcībai reģionā.

Ārlietu ministrija aicina Krievijas pusi nekavējoties pārtraukt suverēnas valsts robežas nesankcionētu pārkāpšanu un izbeigt situācijas tālāku provocēšanu Ukrainas austrumu apgabalos. Ārlietu ministrija atgādina, ka 15.augusta Ārlietu padomes secinājumos tika skaidri norādīts, ka jebkāda humānā palīdzība var tikt sniegta tikai un vienīgi ar Ukrainas valdības akceptu un vadoties pēc starptautiski pieņemtiem humānās palīdzības sniegšanas principiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus Ārlietu ministrija atkārtoti aicina Krieviju pārtraukt sniegt jebkāda veida atbalstu separātistiem Ukrainas austrumu apgabalos, atvilkt savu karaspēku no Krievijas Ukrainas robežas, kā arī pielikt maksimālas pūles situācijas deeskalācijai un patiesa miera nodrošināšanai Ukrainas austrumu reģionos.

Latvija pilnībā atbalsta Ukrainas centienus atjaunot kontroli un stabilitāti visā tās teritorijā, un stingri iestājas par tās suverenitāti, teritoriālo integritāti un nacionālo vienotību.

Lasi vēl