Komentāri
Alpīnisti uz Gaismas pils jumta novērš putnu radītos bojājumus
FOTO: LETA

Šodien alpīnistu komanda uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas jumta strādā, lai novērstu putnu radītos bojājumus jumta izolācijas materiālam, informēja pilnsabiedrības Nacionālā būvkompāniju apvienība pārstāve Ilga Sokolova.

Pilnsabiedrība Nacionālā būvkompāniju apvienība jau pirms Lieldienu brīvdienām veica jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas jumta apsekošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Speciālisti apskates laikā secināja, ka ēkas spicē tik tiešām ir putnu radīti izolācijas materiāla bojājumi, tāpēc šodien alpīnistu komanda ir atkārtoti devusies uz Gaismas pils jumta, lai sūci novērstu. Kā zināms, iepriekš to nebija iespējams darīt tāpēc, ka bibliotēkā notiekošo pasākumu dēļ netika saņemta atļauja veikt šāda veida darbus,” skaidroja Sokolova.

Jau ziņots, ka pērn jūnijā ekspluatācijā nodotās Latvijas Nacionālās bibliotēkas jeb Gaismas pils jumtā parādījies pirmais caurums. Defekts jumta korē ir fiksēts, un tas pieteikts būvniekiem kā garantijas laikā risināma problēma.

Jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas jumtam līgums ar pasūtītāju paredz desmit gadu garantiju, un pilnsabiedrība Nacionālā būvkompāniju apvienība (NBA) regulāri veic gan jumta apsekošanu, gan defektu novēršanu, ja tādi ir radušies.

Kā stāstīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts, bibliotēkai nav statistikas par to, cik bojājumu ēkā nācies novērst, taču jāņem vērā, ka Gaismas pils ir arhitektoniski un inženiertehniski sarežģīta būve, kurā kompleksi izmantoti, savienoti dažādi materiāli. Zilberts norādīja, ka šāda mēroga celtnēm dažādi defekti nav nekas neparasts. Tie atklājoties lietošanas procesā. Nacionālās bibliotēkas Saimniecības departamenta darbinieki un inženieri, kā arī būvuzņēmēja pārstāvji konstruktīvi novērš radušos bojājumus. Kā uzsvēra Nacionālās bibliotēkas pārstāvis, neviens no konstatētajiem defektiem, kuri galvenokārt ir sīki, nav traucējis ēkas izmantošanai vai apdraudējis cilvēkus.

Kā skaidroja Sokolova, sūce ir radusies tehnoloģiski sarežģītā jumta izolācijas materiāla bojājumu dēļ. Ēkas spice ir veidota no dažādiem materiāliem, tāpēc to salaiduma vietās izmantoti izolācijas materiāli, tostarp silikons. “Pirms apsekošanas veikšanas precīzs sūces iemesls nav zināms, bet viena no darba versijām ir visai komiska, taču tāpēc ne mazāk iespējama – silikonu acīmredzot ir iecienījuši putni, kas Gaismas pils spici bieži vien izmanto kā pieturvietu ceļā,” skaidroja Sokolova.

Jau iepriekš putni ēkas spicei sagādājuši problēmas, tāpēc Latvijas Nacionālā bibliotēka uzstādīja putnu atbaidītāju, tomēr šobrīd saprotams, ka tas problēmu nav atrisinājis pilnībā. Tāpēc kopīgi ar projekta autoru tiks meklētas alternatīvas – papildu līdzekļi putnu atbaidīšanā, speciālas margas, citi izolācijas materiāli vai kas cits. Katrā ziņā iespējami tuvākajā laikā bojājums tiks novērsts un pasākumi Gaismas pils spicē varēs norisināties ierastajā gaitā, norādīja Sokolova.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl