Alojas skolas remonts: meklēs likumīgu risinājumu, lai piešķirtu aizdevumu tā veikšanai

2 komentāri
Alojas skolas remonts: meklēs likumīgu risinājumu, lai piešķirtu aizdevumu tā veikšanai
ULDIS ĀBOLIŅŠ, LNT ZIŅAS

Alojas Ausekļa vidusskolas kapitālajam remontam tomēr varētu piešķirt valsts izsniegtu aizdevumu 1,4 miljonu eiro apmērā, – tā paziņojis finanšu ministrs, kurš esot uzsācis meklēt likumīgu risinājumu kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju un reģionālās attīstības ministriju.

Alojai pozitīvās ziņas tika paziņotas reizē ar alojiešu sarīkoto piketu pie valdības ēkas, cenšoties savai problēmai pievērst ministru uzmanību. Nepilnas nedēļas laikā šis bija jau otrais alojiešu pikets.

Atgādinām, ka vēl pagājušajā nedēļā Alojas novada domes lūgums pēc Valsts kases aizdevuma tika noraidīts, jo pašvaldības vadītājs Valdis Bārda esot pārkāpis divus likumus. Proti, dome noslēgusi līgumu ar būvniecības kompāniju par skolas pārbūvi, vēl pirms tika saņemta Valsts kases atļauja, tādējādi pretlikumīgi uzņemtas ilgtermiņa saistības.

Otrdien piketā pie valdības ieradušies alojieši gan aizstāvēja sava domes priekšsēdētāja rīcību, pamatojot remonta uzsākšanu bez vajadzīgā saskaņojuma ar steigu, jo skolas ēka bijusi avārijas stāvoklī un draudiem iebrukt stāvu pārsegumiem sapuvušo siju dēļ.

“Viņš radīja drošu vidi bērniem, viņš nepieļāva vairāk, ka šie bērni iet šai skolā un turpina sevi apdraudēt. Viņš uzņēmās ļoti lielu atbildību. Es viņam vienmēr teikšu paldies,” pauž Inese Veinberga, Alojas Ausekļa vidusskolas skolēnu mamma.

“Šī vide vairs nebija ne minūti ekspluatējama. Man tai skolā mācās četri dēli. Man tiešām bija bail par to. Tad mēs labāk uzņemamies risku kaut ko darīt lietas labā, nevis turpināt cerēt, ka neuzgāzīsies griesti,” norāda Baiba Siktāre, kuras atvases arī mācās šajā izglītības iestādē.

Finanšu ministrija, saprotot, ka bez Valsts kases aizdevuma remonta turpināšanai daļai no Alojas skolas 270 bērniem atkal nāksies mācīties nepiemērotās telpās un absurdos apstākļos – skolas sporta zāles gaiteņos, ģērbtuvēs un dušas telpās, bet skolotāju kabineti – tualetēs un sporta saunā, tomēr lemts meklēt risinājumu situācijai.