Alkohola ietekmē cilvēki kļūst pārdroši – mediķi komentē Līgosvētku “melno statistiku”

Pievienot komentāru

Svētku brīvdienās dzīvību zaudējuši seši cilvēki – kādu gājēju Līgo naktī notrieca auto, viens cilvēks Jāņu dienā gājis bojā pēc aizrīšanās, bet no ūdenstilpēm izvilkti četri noslīkušie. Mediķi norāda, ka svētkos daudzo traumu cēlonis ir pārmērīga alkohola lietošana – cilvēki kļūst pārdroši.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam šīs brīvdienas pagājušas līdzīgi kā pērn – svētkos visbiežāk dega dārza mājiņas, siena šķūņi, nojumes vai pārkurinātas pirtis. Tomēr, ja līdz vakardienas pēcpusdienai varēja teikt, ka ugunsnelaimēs nav cietušo, Jāņu dienas pievakarē tas mainījās.

“Vakar pēcpusdienā ugunsgrēkā, ko, visticamāk, izraisīja smēķēšana, cieta viens cilvēks. Tendence ir nemainīga – ir cietuši cilvēki, vairākas traģēdijas notikušas, atpūšoties pie ūdens,” norāda VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Četri cilvēki noslīkuši. Mediķiem, kā jau svētkos, bija darba pilnas rokas – Līgo dienā bijuši 300 traumu gadījumi, palīdzība bija nepieciešama 11 cilvēkiem, kuri bija guvuši apdegumus un lūzumus lecot pāri ugunskuriem vai cenšoties tos aizdedzināt. Divas personas nogādātas slimnīcā pēc aizrīšanās ar gaļu. Jāņu diena bija salīdzinoši mierīgāka ar mazāku traumu skaitu, taču diemžēl bijis arī letāls gadījums.

“Vakardien kāds cilvēks gāja bojā. Sirmgalvis, ēdot gaļu dārzā, gājis bojā. Lai arī brigāde ieradās ātri, astoņu minūšu laikā. Ja cilvēki neprot sniegt palīdzību, dažkārt tas ir neiespējami glābt. Lielākoties nelaimju cēlonis ir pārmērīga alkohola lietošana, to mēs redzam pēc sava darba. Cilvēki kļūst pārdroši, ir sadzīves traumas, negadījumi notiek,” saka NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Kāds vīrietis Līgo naktī notriekts uz šosejas pie Carnikavas, bet Jāņu dienā negadījumos cietuši 18 cilvēki. 70 cilvēki pie stūres ir sēdušies reibumā, un lielākā daļa no tiem sēdušies pie stūres reibumā virs 1,5 promilēm, bet Vidzemē kāds autovadītājs pie stūres sēdies 3,30 promiļu reibumā.

“Tā kopumā ir sabiedrības problēma. Joprojām gan līdzcilvēki nav gana atbildīgi, lai atturētu šos cilvēkus sēsties pie stūres, gan paši cilvēki nesaprot, ka tas ir bīstami. Diemžēl statistika tāda ir,” atzīst ceļu policijas priekšnieks Normunds Krapsis.

Salīdzinoši ar pērnajiem Jāņiem dzērājšoferu šogad bija nedaudz vairāk.