Komentāri

Pirmo reizi dzīvnieku tiesību aktīvisti piketā pauž neapmierinātību ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbu. Protestētāji norāda, ka kontrolējošās iestādes uzraudzība nevieš sabiedrības uzticību un veicina negodprātīgu uzņēmējdarbību.

Aptuveni 30 piketētāju kritiku PVD darbam izsaka skaļos saukļos un plakātos. Dzīvnieku tiesību aktīvisti vērš uzmanību uz, viņuprāt, ieilgušajām uzraudzības sistēmas nepilnībām un aicina Pārtikas un veterināro dienestu reformēt savu darbu tā, lai kvalitatīvi nodrošinātu dzīvnieku labturības prasību ievērošanu.

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas norāda, ka visās aktīvistu veiktajās akcijās – gan 2013. un 2014. gadā zvēraudzētavās, gan nesen dējējvistu fermās Balticovo olu ražotnē – viņi atklājuši plaša mēroga pārkāpumus, kas PVD speciālistiem plānveida pārbaudēs paslīdējuši garām.

Dzīvnieku tiesību aktīvisti arī aicina veikt būtiskas reformas sodu politikā saistībā ar dzīvnieku labturības noteikumu pārkāpumiem, jo pašreizējā sodu sistēma, viņuprāt, ir pārāk maiga.

Pēc saceltās ažiotāžas PVD visās Balticovo dējējputnu novietnēs veicis ārpuskārtas pārbaudes. Un konstatēts, ka tikai atsevišķos būros vistām nav nodrošināti pakaiši jeb speciāli paklājiņi, uz kuriem putnam ir iespēja kašņāties. Par to uzņēmumam izteikts brīdinājums. Citi labturības pārkāpumi nav konstatēti. Kas attiecas uz piketētāju pausto kritiku, PVD vienmēr varot strādāt labāk.

LNT Ziņas jau vēstīja, ka pretēji dzīvnieku aizstāvju aicinājumam šobrīd netiekot domāts par pašreizējā normatīvā regulējuma izmaiņām, lai sodi par labturības pārkāpumiem būtu bargāki. Likums paredzot pietiekami stingrus mērus, tikai jautājums, vai kontrolējošā institūcija tos izmanto.

Foto

 

 

Lasi vēl