Aktieris Keišs: Domājot par Ukrainas notikumiem, izkristalizējās svarīgākais dzīvē

0 Komentāru
Aktieris Keišs: Domājot par Ukrainas notikumiem, izkristalizējās svarīgākais dzīvē
LETA

Domājot par Ukrainas notikumiem, cilājot scenārijus, kas notiks, kad sāksies karš, izkristalizējās svarīgākās dzīves lietas. Tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzina Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieris Andris Keišs.

Vaicāts, kā izjūt nedrošību, kas pēdējā laikā kļuvusi aktuālāka, viņš vērtēja, ka ārējais ienaidnieks ir labākais veids, kā padarīt vienotus, kā tas parādās kaimiņvalstī.

”Es diezgan analītiski tam pieeju. Un vislielākais šoks man bija par Ukrainu. Tiešām cilāju scenārijus, kas notiks, kad sāksies karš,” teica Keišs un piebilda, ka tas izkristalizēja svarīgākās dzīves lietas.

”Cik viss ir gaisīgs un zūdošs. Es sapratu vienu lietu: ja kas sāktos, es paliktu Latvijā, jo arī padomju laikos tie, kas palika, tie būtībā izglāba mūsu tautu. Kultūras darbinieki noturēja latviešu valodu, tautu pie dzīvības, manuprāt,” vērtēja aktieris.

Runājot par to, kā izjūt sevī patriotismu, Keišs stāstīja, ka, pirmkārt, to izjūt caur dabu un laukiem. ”Liela nozīme manā dzīvē ir Jaunpilij. Tur ir ļoti latviska vide, daudz cilvēku, kuri runā ar mīksto ”l” un kuru valodu nav ietekmējusi krievu valoda. Kā mainās gadalaiki, viņu dzīves ritums. Tā ir mana Latvija, par kuru es varu domāt augstās domās, patriotiski domāt,” skaidroja Keišs.

Savukārt otra joma, kur izpaužas viņa patriotisms, ir bērnu audzināšana. ”Es uzskatu, ka bērni piedzimst tādi, kādi viņi piedzimst, un, cik es atceros sevi, pirmās atmiņas man par sevi ir tādas, kāds es tagad esmu. Tāpēc viņiem varu iemācīt divas lietas – pieklājību un cieņu pret vecākiem.”

Aktieris šogad saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni. Viņš atzina, ka tas bijis ļoti negaidīti. ”Atnācu uz teātri, un pie sarga bija vēstule, paziņojums man, ka esmu iecelts par virsnieku. Pirmās domas bija par maniem vecvecākiem, spēcīgi sāku domāt par ģimeni, tā laime, Latvija, tas bija negaidīti un svarīgi.”

Pēc viņa teiktā, ordenis piešķirts galvenokārt tāpēc, ka aktieri visu laiku ir uz skatuves, šī dzīve ir ļoti intensīva un ļoti daudz prasoša. Varbūt tāpēc novērtēja. ”Tas, ko manī ielikusi mana ģimene, caur maniem darbiem runā arī par manu dzimteni. Man vismaz gribētos tā domāt. Jo ļoti liels mans pamats ir mani vecvecāki, kā atklājās. Es, protams, to teorētiski zināju, bet caur apbalvojuma piešķiršanu uzpeldēja tādas ainas no bērnības, ka saprotu, ka viņiem bija milzīga nozīme,” skaidroja aktieris.

Andris Keišs ir JRT aktieris kopš 1997. gada. Šogad viņš apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni – par nopelniem Latvijas kultūrā, spilgtu radošo devumu teātra un kino mākslā. Tāpat šogad viņš saņemis Lielo Kristapu kā labākais aktieris par lomu Valērija Oļehno īsmetrāžas spēlfilmā Pa pa.

0 Komentāru