Akmeņu ielas 15 iedzīvotājiem liek pamest mājas, jo ēka ir avārijas stāvoklī

Pievienot komentāru
Akmeņu ielas 15 iedzīvotājiem liek pamest mājas, jo ēka ir avārijas stāvoklī
FOTO: LETA

Kļūšana par bezpajumtniekiem pavisam reāla var kļūt daudzu Rīgas namu iemītniekiem, jo pilsētas būvvalde ķērusies pie visai radikāliem ieročiem, lai mudinātu iedzīvotājus laikus atjaunot savas daudzdzīvokļu ēkas.

Avārijas stāvoklī ir vairāki desmiti galvaspilsētas namu, bet par pirmo upuri jaunajai kārtībai kļuvusi kāda dzīvojamā māja Pārdaugavā.

Iepriekšējās nedēļas beigās Akmeņu ielas 15 iemītnieki saņēma no Rīgas būvvaldes pavēsti, ka nekavējoties no ēkas jāizvācas un jāsāk remonts, jo nams ir avārijas stāvoklī. Iedzīvotāji šo spriedumu sauc par pārsteidzīgu.

Lai gan par prasību neievērošanu būvvalde noteikusi soda naudu, iedzīvotāji kopsapulcē tomēr vienojušies ēku nepamest, jo vairumam gluži vienkārši nav citas vietas, kur izmitināties. Jau izdevies savā starpā vienoties par kopēja fonda izveidi būvdarbiem. Nama remonta projekta izstrādei nauda jau savākta.

Būvvaldē stāsta, ka ar varu neviens netiks izlikts, bet nav izslēgts, ka nākotnē var izvietot brīdinājumus par ēkas nedrošumu vai pat īstenot stingrākus soļus, ja ēkas stāvoklis netiks uzlabots, jo pašreiz iemītnieku drošību neviens nevarot garantēt.

Vircavs brīdina, ka nams Akmeņu ielā šāds nav vienīgais un drīzumā daudzas citas līdzīgā stāvoklī esošas ēkas var saņemt šādas pavēstes. Lai no tā izvairītos, iedzīvotājiem ieteikts laikus parūpēties par savu kopīpašumu.