1 komentārs

Zaļa pļava ar izbūvētiem celiņiem pastaigām, neskarta daba, kuru papildina skats uz krāšņo Jelgavas pili. Vai tiešām Jelgavas pilsētas amatpersonas pieļaus, ka šajā vietā būvēs lielveikalu?

Jelgavas pils, kas zināma arī kā slavenā Krievijas galma arhitekta Rastrelli pils un ir viena no nedaudzajām bijušās Kurzemes–Zemgales hercogistes galvaspilsētas ēkām, kura saglabājusies Otrā pasaules kara laikā, 1944. gadā nopostītajā pilsētā un kur šobrīd atrodas Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Ja līdz šim ikviens garāmgājējs vai braucējs netraucēti var aplūkot majestātisko ēku, ar kuras krāšņumu var sacensties vien Bauskas pusē esošā Rundāles vai Pēterburgā uzceltā Ziemas pilis, tad nu virtuālajā vidē parādās ne tās patīkamākās ziņas, ka skatu uz pili aizsegs milzu tirgotava.

Arhitekte Zaiga Gaile norāda, ka Jelgavas pils ir Latvijas lepnums un valsts kultūras mantojums.

Jelgavas domes pārstāve gan stāsta, ka baumas par lielveikala būvniecību esot nepatiesas.

Jelgava nav vienīgā Latvijas pilsēta, kur it kā modernas celtnes bojā arhitektūru. Piemēram, Krasta iela Rīgā, kur lielveikalu ēkas ir kuplā skaitā.

”Tur jau vairs nekas nevar būt sliktāk, un nekas arī labāk nevar būt. Viena kaste vairāk vai mazāk. Protams, ka tā ir Daugavas krasta līnija un tā ir Rīgas panorāma,” stāsta arhitekte.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl