Komentāri
Pagājušajās brīvdienās dzēsti 122 ugunsgrēki! Dzīvību zaudējuši četri cilvēki
FOTO: LETA

Pagājušajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 158 izsaukumus, no kuriem 122 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 22 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi. Brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā četri cilvēki.

Naktī uz svētdienu VUGD saņēma izsaukumu uz Skolas ielu Salaspilī, kur dzīvojamā mājā bija jūtams spēcīgs sadūmojums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās ēkas ceturtajā stāvā ar atklātu liesmu deg dzīvoklis 20 kvadrātmetru platībā. Lielā sadūmojuma un degšanas dēļ, lielākā daļa no cilvēkiem ceturtajā un piektajā stāvā bija iesprostoti un nevarēja izmantot vienīgo izeju, kas atradās koridora galā.

Izmantojot autopacēlāju un autokāpnes, kā arī glābšanas maskas, ugunsdzēsēji glābēji no ēkas izglāba 39 cilvēkus. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 31 gadu veca sieviete un 57 un 59 gadus veci vīrieši.

Ugunsgrēkā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš guva kājas traumu un tika hospitalizēts. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 6.57 un tā izcelšanās apstākļus skaidros Valsts policija.

Svētdien tika saņemts izsaukums uz Grobiņas novada Medzes pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā mājā dega istaba 30 kvadrātmetru platībā.

Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba apmēram 59 gadus vecu sievieti, kura bija saindējusies ar degšanas produktiem un tika nodota neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 55 gadus vecs vīrietis.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst 73 kūlas ugunsgrēkus. Lai gan kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma darbība, šogad reģistrēti jau 2198 kūlas ugunsgrēki.

Šajās brīvdienās platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks bija izcēlies sestdien Komunālajā ielā Rēzeknē, kur pērnā zāle dega 10 hektāru platībā.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, niedres, zaru kaudzes, riepas, ārdurvis, jaunaudze, ledusskapis, četras vieglās automašīnas, piecas dārza mājas, ēkas starpstāvu pārsegums, garāža, divas neapsaimniekotas ēkas, šķūnis, kūts, saimniecības ēka, dzīvojamā māja, sodrēji četru ēku dūmvados un trijos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Līdztekus brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem – Rīgā glābēji palīdzēja atbrīvot cilvēku no roku dzelžiem, bet Tukumā palīdzēja mazam bērnam, kuram kāja bija iesprūdusi starp velosipēda rāmi un pedāli, savukārt Jēkabpilī no 12 metrus augsta koka nocelts kaķis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl