Aizstāvēsim katru NATO teritorijas kvadrātcentimetru, saka Kanādas ārlietu ministrs

Pievienot komentāru
Aizstāvēsim katru NATO teritorijas kvadrātcentimetru, saka Kanādas ārlietu ministrs
LNT

“Mēs aizstāvēsim katru NATO teritorijas  kvadrātcentimetru,” tā saka Kanādas ārlietu ministrs Stefans Dions. Viņš ieradies Rīgā, lai sāktu sagatavošanās darbus Kanādas vadītā NATO bataljona uzņemšanai Latvijā, par ko vienošanās tika panākta NATO Varšavas samitā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs savu Kanādas kolēģi Stefanu Dionu Rīgā sveica ar vārdiem “neesam tikušies 48 stundas”. Kanādas ārlietu ministrs Rīgā ieradies uzreiz pēc Varšavas samita, lai sāktu praktiski gatavoties Kanādas karavīru dislocēšanai Latvijā. NATO militārās klātbūtnes pastiprināšanas mērķis Baltijas valstīs un Polijā ir atturēt Krievijas iespējamo agresiju.

“Šodien, kad ir pienācis laiks demonstrēt mūsu apņēmību aizsargāt katru NATO alianses teritorijas kvadrātcentimetru, Kanāda šeit Rīgā, Latvijā, apliecina, ka mēs atbildam šim aicinājumam,” norāda Dions.

Kanādas ārlietu ministrs vienlaikus norāda, ka patlaban attiecības ar Kremli ir neveselīgas. Viņš iestājas par dialoga uzturēšanu ar Krieviju, lai mēģinātu to pārliecināt pārstāt būt – viņa vārdiem sakot – nemiera cēlējai.

Video

“Mēs visi ceram, ka militāros spēkus Latvijā nebūs nepieciešams dislocēt mūžīgi. Mēs to darām tāpēc, ka tas ir nepieciešams. Un mēs to darīsim tik ilgi, cik vien tas būs nepieciešams. Bet mēs abi un visi NATO ārlietu ministri darīs visu, lai situāciju mainītu, lai būtu miermīlīgas attiecības ar mūsu kaimiņu, jo Krievija ir arī Kanādas kaimiņš,” pauda Dions.

Sagatavošanās NATO bataljona uzņemšanai prasīs vairākus mēnešus un Edgars Rinkēvičs (V) skaidro, ka detalizētāka informācija būs rudenī, kad tiksies NATO aizsardzības ministri.

“Es zinu, ka jums ir daudz jautājumu par detaļām saistībā ar Kanādas bruņoto spēku karavīru dislokāciju Latvijā. Jūs noteikti gribēsiet zināt, kad precīzi kurā vietā cikos būs sagaidīšanas ceremonija, un kādas valstis vēl būs. Es varu jums pilnīgi godīgu un atbildīgi pateikt, ka ir vēl vesela rinda detaļu, kas tiek precizētas,” teica Rinkēvičs.

Kanādiešu karavīru ierašanās plānota nākamajā gadā, bet jau tagad par abu valstu sadarbību kā simboliska liecība Bastejkalnā iestādīta kļava. Abu valstu ārlietu ministri ar smaidu saka – vienīgās domstarpības Latvijas un Kanādai ir tikai par hokeju.