Aizsardzības ministrs pārbauda, kā darbojas Gaisa spēku glābšanas operāciju sistēma

0 Komentāru

Gaisa spēku bāzē Lielvārdē atklāta lidlauka operāciju un glābšanas dienesta ēka. Tā ļaus ne vien uzlabot tur dienošo Latvijas un ASV karavīru apstākļus, bet arī kļūs par jaunu treniņu vietu, gatavojoties glābšanas operācijām.

Atšķirībā no Emari bāzes Igaunijā un Šauļiem Lietuvā, kuras ir tieši saistītas ar NATO iznīcinātāju patrulēšanu Baltijas gaisa telpā, militārajam lidlaukam Lielvārdē vairāk jāveic atbalsta funkcija. Vienlaikus Lielvārdes Gaisa spēku bāze ir arī mājvieta Glābšanas un meklēšanas vienībai. Jaunā dienesta ēka ļaus uzlabot tur dienošo Latvijas un ASV karavīru darba apstākļus, kā arī kalpos paredzēta treniņiem un mācībām. Piemēram, apgūstot nolaišanos no helikoptera, šo lidaparātu nemaz neizmantojot. Uzdevumu simulācijai ir atsevišķa telpa.

Izmēģinot jauno aprīkojumu, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis tika pacelts un nolaists ar īpašas troses palīdzību, lai pārbaudītu, kā darbojas Gaisa spēku glābšanas operāciju sistēma.

Kopš marta darbību sācis arī Gaisa spēku Mācību centrs, kura uzdevums ir organizēt apmācību gaisa telpas novērošanā, lidlauka ekspluatācijā, gaisa kuģu apkopē un citās jomās.

 

0 Komentāru