Aizsardzības ministrs Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatam iesaka virzīt Leonīdu Kalniņu

Komentāri
Aizsardzības ministrs Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatam iesaka virzīt Leonīdu Kalniņu
Foto: LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis ieteicis virzīt par jauno Nacionālo bruņoto spēku komandieri Leonīdu Kalniņu. Viņš šobrīd ir NBS Apvienotā štāba priekšnieks. Komandiera kandidātu aizsardzības ministrs iesaka Valsts prezidentam, tad prezidents izsaka priekšlikumu Saeimai, kas kandidātu apstiprina amatā uz četriem gadiem.

Leonīds Kalniņš bruņotajos spēkos dien kopš 1997. gada. Dienestu viņš sācis Zemessardzes 51. bataljonā, pēc tam iecelts par Izlūku mācību centra komandieri. Savu karjeru bruņotajos spēkos turpinājis dažādos amatos, bet šā gada 26. augustā stājies Apvienotā štāba priekšnieka amatā.

NBS Apvienotā štāba priekšnieks absolvējis Augstākā komandējošā sastāva kursu Baltijas Aizsardzības koledžā Igaunijā, kā arī Vadības un ģenerālštāba virsnieka kursu ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā.

Kalniņš Irākā 2006. gadā ASV vadīto koalīcijas spēku operācijā bija Latvijas kontingenta komandiera vietnieks/multinacionālās divīzijas štāba plānošanas daļas priekšnieka vietnieks.

Jau ziņojām, ka 25. oktobrī, Nacionālās drošības padome pieņēma zināšanai Nacionālo bruņoto spēku komandiera, ģenerālleitnanta Raimonda Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām.

Plašāk par Leonīdu Kalniņu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl