Aizrīšanās ar šasliku un apdegumi, lecot pāri ugunskuram – tipiskākie nelaimes gadījumi Jāņos

0 Komentāru
Aizrīšanās ar šasliku un apdegumi, lecot pāri ugunskuram – tipiskākie nelaimes gadījumi Jāņos
Foto: LETA

Līgo svētku brīvdienu atpūtu bieži aptumšo dažādi nelaimes gadījumi, kas nereti izvēršas traģēdijā. Tāpēc operatīvie dienesti jau savlaicīgi atgādina par drošību un piesardzību Jāņos.

Pirmais nosacījums, dodoties līgot brīvā dabā, vienmēr zināt, kur atrodaties un kur ir svinēšanas vieta, lai nelaimes brīdī operatīvi varētu steigties palīgā.

Tipiskākā Līgo trauma ir apdegumi. Tāpēc svarīgi ņemt vērā visus nosacījumus, kas attiecas uz drošu ugunskuru kurināšanu, tā izmēriem, kā arī lēkšanu pāri.

Liene Cipule
NMPD direktore

Jo lielie ugunskuri, kurus pēdējā laikā mēs gandrīz vai uz sacensībām mēģinām sakurt, kuram lielāks, nav domāti tam, lai lēktu pāri. Jo tiešām – tās traumas ir saistītas ar to, ka, vai nu nevar pārlēkt, vai arī alkohola reibumā tā koordinācija nav tik laba un cilvēks, piezemējoties, traumē sevi, salaužot kādu ekstremitāti, vai iegāžas ugunī un gūst apdegumus.

Tāpat nopietnus apdegumus var gūt, aizmiegot pie ugunskura. Teju ikkatros svētkos kāds aizrijas ar šašliku. Turklāt ar letālu iznākumu.

Pērn divi cilvēki Līgo brīvdienās noslīka, reibumā mēģinot pārpeldēt pāri ūdenstilpnei.

Likumsargi pastiprināti uzraudzīs autovadītājus, lai līgotāji pie stūres nesēstos kunga prātā. Tiesa, pēdējos gados autovadītāji kļuvuši disciplinētāki.

0 Komentāru