1 komentārs
Aizliegs elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu reklāmas
FOTO: Flickr

Šodien, 19. aprīlī, Ministru kabineta sēdē tika atbalstīts Veselības ministrijas izstrādātais likumprojekts Grozījumi elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā.

Turpmāk papildus jau spēkā esošajam aizliegumam audio un audiovizuālos komerciālos paziņojumos reklamēt tabaku, tabakas izstrādājumus un smēķēšanu būs aizliegts reklamēt arī elektroniskās cigaretes un uzpildes flakonus.

Līdz ar šo aizliegumu privātpersonas, kuru pamatnodarbošanās ir saistīta ar minēto preču ražošanu vai pakalpojumu sniegšanu, nedrīkstēs būt arī raidījumu sponsori. Elektroniskās cigaretes un uzpildes flakonus būs aizliegts izvietot arī audiovizuālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu raidījumos.

Izmaiņas likumā tiek veiktas, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu 2014/40/ES par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz tabakas un saistīto izstrādājumu ražošanu, noformēšanu un pārdošanu.

Paredzēts, ka izmaiņas likumā stāsies spēkā 2016. gada 20. maijā.

TOP komentāri

 • Edgars Čaplinskis
  0 0 0

  Edgars Čaplinskis

  es vispār nēsmu redzējis ne vienu reklāmu par elektroniskajām cigaretēm
  un es nevis reklāmas aizliegtu bet gan vismaz līdz 18 gadu vecuma pārdot un pirkt elektroniskās cigaretes
  es nezinu kaitīgāk vai nekaitīgāk tas ir ne kā parastās tabakas cigaretes bet es neatbalstu ne kādu smēkēšanas veidu un pats nekad nēsmu smēķējis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl