Aizkavējusies dīzeļvilcienu modernizācija

Komentāri
Aizkavējusies dīzeļvilcienu modernizācija
FOTO: LETA

Turpinās nedienas ar dīzeļvilcienu modernizāciju – tā atkal būtiski kavēsies, vēl vairāk palielinot risku zaudēt Eiropas fondu līdzfinansējuma daļu, pirmdien vēstīja raidījums LNT Ziņas sešos.

Sešu dīzeļvilcienu modernizācija jau ir aizkavējusies par vairāk nekā pieciem mēnešiem, un raidījumam kļuvis zināms, ka tā vēl ieilgs. Uzņēmums Pasažieru vilciens saņēmis informāciju, ka izpildītājs neiekļausies arī pagarinātajā termiņā, kas bija noteikts jūlija beigās. Laiks, kad pasažieru lietošanai tiks nodots pirmais modernizētais dīzeļvilciens, tagad ir nevis nedēļu, bet vairāku mēnešu jautājums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šis process stipri pagarināts, līdz ar to mēs kā pasūtītājs darām visu iespējamo, lai izpildītājam nebūtu nekādu šķēršļu veikt darbības. Ir veikti visi pārskaitījumi, visi līgumā paredzētie maksājumi. Tāpat visas tehniskās saskaņošanas tiek veiktas maksimāli ātrumā, un izpildītāja reizēm minētie attaisnojumi, ka “Pasažieru vilciens” nesaskaņo vienu vai otru punktu, nu, maigi sakot, neatbilst patiesībai. Bieži vien iesniegta tiek saskaņošanai tehniskā dokumentācija ar vairāku mēnešu nobīdi,” skaidroja Pasažieru vilciena Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Egons Ālers.

Projektu īsteno pilnsabiedrība, kurā iekļauta Rīgas Vagonbūves rūpnīca, Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca un VRC Zasulauks. Rīgas Vagonbūves rūpnīcas vadītājs Gatis Kamarūts raidījumam skaidroja, ka termiņa atkārtoto kavējumu radījušas piegādes un nepieciešamība koriģēt dažādas lietas. Nākamnedēļ izpildītāji ar līdz šim paveiktajiem darbiem plāno iepazīstināt arī medijus.

Pasažieru vilciens tomēr cer, ka visu dīzeļvilcienu modernizāciju izdosies pabeigt vēl šogad. Ja vismaz viena vilciena modernizācija būtiski ieilgst nākamajā gadā, tad var zaudēt miljonos mērāmu Eiropas fondu līdzfinansējuma daļu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl