Aizdomas par Paralimpiskajai komitejai piešķirto valsts naudu

Pievienot komentāru

Radušās aizdomas par Latvijas Paralimpiskai komitejai piešķirtā valsts finansējuma izlietojumu.

Pērn valdība atbalstīja Paralimpiskā sporta centra izveidi, piešķirot 615 000, tostarp lielāko summas daļu atvēlot zemes iegādei Rīgā, Bišumuižā.

Šogad maijā šā projekta īstenošanai paredzēts piešķirt vēl 1,2 miljonus eiro. Taču šobrīd radušās aizdomas par iepriekš piešķirtā finansējuma izlietojumu. Tas gan šobrīd vairāk izskatoties pēc juridiska kāzusa, tomēr fakts paliek fakts – pauž Izglītības ministrijā, kurai ar Paralimpisko komiteju slēgts līgums par sporta centra izveidi. Taču, kā izrādās, zemi iegādājusies un tā reģistrēta nevis uz komitejas vārda, bet trešās puses – biedrības vārda.

Edgars Severs
Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors

Šobrīd risks nav tik ļoti liels, mēs skatāmies,- zemesgrāmatā ir uzlikts aizliegums, šo īpašumu nevar atsavināt bez Paralimpiskās komitejas piekrišanas, šobrīd nav risks, ka īpašumu varētu pārdot tālāk, bet risks – valsts līdzekļi tika piešķirti Paralimpiskai komitejai, projekta īstenotājs ir Paralimpiskā komiteja nevis trešā persona.

Šodien šis bija Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdes jautājums, taču, tā kā Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte bija saslimusi, to atlika.

Lasi vēl