Aizdomās par kukuļošanu aizturēts Latvijas tiltu vadītājs

0 Komentāru
Aizdomās par kukuļošanu aizturēts Latvijas tiltu vadītājs
LETA

Starptautisks korupcijas skandāls – Lielākās Latvijas ceļu un tiltu būvniecības kompānijas Latvijas tilti valdes priekšsēdētājs Genādijs Kamkalovs tiek turēts aizdomās par kukuļa došanu Klaipēdas Valsts jūras ostas direkcijas infrastruktūras direktoram Ģediminam Zumaram par firmai finansiāli izdevīgu lēmumu pieņemšanu.

Abas amatpersonas ceturtdien aizturētas. Latvijā aizturēti vēl seši Latvijas tilti darbinieki. Latvijas kompānija uzvarējusi vairākos Klaipēdas Valsts jūras ostas direkcijas būvdarbu konkursos vairāk nekā desmit miljonu eiro vērtībā.

Lietuvas specdienesti piektdien paziņojuši, ka par direkcijā pieņemtiem, Latvijas kompānijai finansiāli izdevīgiem lēmumiem tās vadītājs vairākas reizes devis kukuļus, kas pārsniedz 9500 eiro.

Uzņēmums Latvijas tilti nodarbojas ar tiltu, ceļu pārvadu, kā arī dažādu hidrotehnisko objektu, piemēram, piestātņu būvniecību Baltijas reģionā.

Tas dibināts jau pirms 70 gadiem, bet pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas to privatizēja un tas ieguva pašreizējo nosaukumu. Patlaban uzņēmums ietilpst holdingā LNK, kas pieder uzņēmēju Milovu ģimenei un darbojas būvniecības, nekustamā īpašuma attīstīšanas un aviācijas nozarēs.

Latvijas tiltu apgrozījums pērn bija 16 miljoni eiro, un tas ir par teju 50% mazāk nekā gadu iepriekš. Turpretī peļņa pieaugusi vairāk nekā trīs reizes un sasniedza teju 70 000 eiro. Kopumā ar peļņu uzņēmums strādājis pēdējos piecus gadus.

Bez Salu tilta pie nozīmīgākajiem pēdējā laika projektiem minama piestātņu atjaunošana Ventspils ostā, krustojuma būvniecība pāri dzelzceļam un ielai Lietuvā, kā arī tilts uz Tallinas-Narvas šosejas Igaunijā.

Video

0 Komentāru