Aizdomas par krāpšanu ar OIK: “Sadales tīkls” pārmetumus noraida

13 komentāri

Valstij piederošais uzņēmums ”Sadales tīkls” uz pārbaudes laiku atstādinājis trīs darbiniekus, kuri bija iesaistīti koģenerācijas staciju pārbaudēs un atļauju izrakstīšanā.

Taču vienlaikus ”Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis pagaidām neuzskata, ka šie darbinieki būtu kaut ko pārkāpuši.

Viņaprāt, nav nepieciešams akts par spēkstacijas nodošanu ekspluatācijā pirms ”Sadales tīkla” atļaujas izdošanas par elektrības ražošanu konkrētajā spēkstacijā.

Lai gan atsevišķos gadījumos spēkstacijas pārbaudītajās vietās nemaz nav bijušas uzbūvētas un to vietā testu laikā elektroenerģija padota no pārvietojama ģeneratora, ”Sadales tīkla” vadītājs uzskata, ka tas varēja arī nebūt šķērslis atļaujas izrakstīšanai.

Andis Pinkulis
“Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs

Cita stacija tajā vietā parādīties nevar, jo savā atļaujā un aktā mēs esam piefiksējuši šīs iekārtas numuru un jaudu. Tātad nevar būt situāciju, ka ja mēs esam aktu izdevuši par vienu jaudu, bet dzīvē parādās stacija ar lielāku jaudu.

Konstatēts, ka kopumā elektrību nav sākuši ražot 28 uzņēmumi, kas saņēmuši atļaujas to darīt, izmantojot valsts atbalstu. Pagaidām šie uzņēmumi valsts atbalstu nav saņēmuši.

TOP komentāri

 • Girts Liepins
  +5 +5 0

  Girts Liepins

  Apzināta politika, kā izmantot brāķi likumdošanā. Stacija netiek būvēta, investīcijas nav jāveic, aizbrauc ar pārvietojamo katlu uz vietu un ražo, naudiņa nāk griezdamās 😃 100% zināja, ka stacijas uzceltas nav un pievēra acis 😄
 • jimbo
 • Andris Upminis
  +3 +2 -1

  Andris Upminis

  viss atkal būs kā vienmēr neviena vainīgā nav uz zogam tālāk

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl