Aizdomas par krāpšanu ar OIK – amatu var zaudēt ”Sadales tīkla” vadītājs

5 komentāri

Saistībā ar iespējamu krāpšanu, pretendējot uz valsts atbalstu zaļās enerģijas ražošanai, Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinās ”Latvenergo” padomi izvērtēt uzņēmuma ”Sadales tīkls” vadītāja Anda Pinkuļa atbilstību amatam.

To Ašeradens paziņoja otrdien, 31. oktobrī, iepazīstinot ar ziņojumu par uzņēmumiem, kas varētu būt krāpušies ar atļaujām valsts un elektroenerģijas lietotāju atbalsta saņemšanai.

Ministrs norādīja, ka pašlaik ir 37 elektrostacijas, kas ieguvušas atļauju pretendēt uz valsts atbalstu, bet par kurām ir radušās šaubas, vai tās spēj ražot elektroenerģiju. Ministrs norāda, ka aicinās ”Latvenergo” padomi izvērtēt ”Sadales tīkla” valdes priekšsēdētāja Pinkuļa atbildību, ņemot vērā, ka viņa vadītais uzņēmums šīs spēkstacijas ir pārbaudījis dabā.

Arvils Ašeradens

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs, “Vienotība”

Šobrīd padomei ir rūpīgi jāizvērtē Pinkuļa kunga atbildība. Mēs redzam, ka tas nav viens atsevišķs, viens, divi krāpšanās gadījumi, kas, iespējams, tik milzīgā organizācijā varētu arī notikt. Mēs redzam, ka tā ir sistēmiska rīcība. Un, ņemot vērā, ka Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem katram no sava rēķina tas ir jāapmaksā, es uzskatu, ka tas ir nepieņemami, un tādēļ aicinu padomi izvērtēt, vai Pinkuļa kungs var palikt amatā, vai ne.

Pinkulis tikmēr otrdien sacīja, ka no darba ir atstādināti jau četri ”Sadales tīkla” darbinieki, tāpat atkāpies viens uzņēmuma valdes loceklis.

Līdz šim ”Sadales tīkls” vienai spēkstacijai atņēmis iepriekš piešķirto licenci, bet par vēl vienu notiek papildu pārbaude. Viņa vērtējumā, ”Sadales tīkls” uz situāciju ir reaģējis operatīvi.

TOP komentāri

 • ģenerālis
  +5 +5 0

  ģenerālis

  Šī kompānija man par elektro padeves pieslēgšanu paprasīja 780 Ls. kad palūdzu, lai piestāda kalkulāciju par paredzamajiem darbiem, tad pēc divām nedēļām atsūtīja citu rēķinu, par 230 Ls. EJ nu tici Valsts izzadzējiem. Latvijā visaugstākās elektro padeves cenas un izmaksas Eiropā.
 • EL
  +3 +3 0

  EL

  jālaiž prese parakties dokumentos,ne to vien uzraks.Visi kopīgi par miljonu izšeptēšanu maksājam no saviem rēķiniem ,klusējot un samierinoties
 • MT
  +2 +2 0

  MT

  būs vēl lielāka ,kliķe aizrotēs uz citu augstu amatu ja turēs mēli un neizdos poģeļņikus

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl