Aizdomās par krāpšanos Valsts policija veikusi kratīšanas septiņās OIK stacijās visā Latvijā

23 komentāri
Aizdomās par krāpšanos Valsts policija veikusi kratīšanas septiņās OIK stacijās visā Latvijā
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Aizdomās par valsts atbalsta izkrāpšanu Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde (ONAP) veikusi kratīšanas septiņās OIK stacijās visā Latvijā. Tas noticis gan Rīgā, gan Tukuma, Brocēnu un vēl vairākos citos novados. Pēc likumsargu aprēķiniem, izkrāptās summas varētu sasniegt pat vairākus miljonus eiro.

Kā TV3 Ziņas informēja Valsts policijā, saistībā ar aizdomām par valsts atbalsta “zaļās” enerģijas ražošanai izkrāpšanu Organizētas noziedzības apkarošanas pārvalde veikusi kratīšanas septiņos uzņēmumos – divos Rīgā un Tukumā, Smiltenes, Brocēnu, Saldus un Preiļu novadā.

Kopumā šogad ierosināti četri, bet, ja pieskaita pērn ierosinātos, jau astoņi kriminālprocesi pret juridiskām personām par OIK ietvaros izmaksāta atbalsta pretlikumīgu saņemšanu.

“Šobrīd neviena persona nav aizturēta. Tiek veikti precīzi aprēķini, lai saprastu, cik lielas summas ir izkrāptas no valsts budžeta, un, kad būs tuvāk, skatīsimies, kuras personas ir atbildīgas. Mēs esam pārliecināti, ka uzņēmumi nebija 100% apmērā tiesīgi pretendēt, bet varēja pretendēt uz daļu, bet viņi izmantoja situāciju un pieprasīja arī to daļu, kas viņiem nepienācās,” stāsta VP ONAP 1. nodaļas priekšnieks Raitis Kalnačs.

Kā liecina TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija, uzņēmumam “Tukums DH”, par kurai piederošās koģenerācijas stacijas aizdomīgo darbošanos ziņojām jau pērn, apķīlāti uzņēmumu konti. Šogad šai koģenerācijas stacijai elektroenerģijas obligātā iepirkuma tiesības atceltas. Tikmēr citiem vismaz pagaidām darbība ierobežota nav. Policija gan uzsver, ka, ņemot vērā potenciālo zaudējumu apmēru, tiks vērtēta ne tikai juridisko, bet fizisko personu atbildība.

“Ir process, ko jau gatavojam vajāšanai, citos procesos ir nozīmētas ekspertīzes, galvenais sarēķināt precīzas summas, kādas ir izkrāptas. Tie ir ļoti lieli apmēri, vidēji vairāki simti tūkstoši, pat līdz miljoniem varētu būt,” norāda Kalnačs.

TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija liecina, ka kratīšanas veiktas arī vairākos ar uzņēmēju Mārtiņu Reisonu saistītos uzņēmumos, tostarp uzņēmumā “Brocēnu enerģija”, kuras akcionārs ir arī pašvaldībai piederošais uzņēmums “Brocēnu siltums”.

Tās vadītājs Kārlis Barančans apstiprināja, ka policija pie vienīgā siltuma ražotāja jūlijā viesojusies, tomēr sīkāk komentēt notikušo nevēlējās. Savukārt Reisona tēvs Juris Reisons apstiprināja, ka kratīšanas vienlaikus notikušas piecās ar dēlu saistītās OIK stacijās.

23 komentāri