Aizdomās par aplokšņu algu izmaksu VID esot veicis kratīšanu skaistumkopšanas salonos “Kolonna”

4 komentāri
Aizdomās par aplokšņu algu izmaksu VID esot veicis kratīšanu skaistumkopšanas salonos “Kolonna”
JĀNIS EGLĪTIS, TV3 ZIŅAS

Saskaņā ar TV3 Ziņu rīcībā esošo informāciju Valsts ieņēmums dienesta (VID) darbinieki vakar, 4. jūnijā, esot veikuši kratīšanu skaistumkopšanas salonos “Kolonna”.

Tas ir viens no lielākajiem skaistumkopšanas salonu tīkliem Rīgā un citviet Latvijā. Kratīšana veikta, ņemot vērā aizdomas par aplokšņu algu izmaksu.

VID preses sekretārs Andrejs Vaivars apstiprināja, ka VID ir veicis procesuālas darbības vienā no lielākajiem skaistumkopšanas nozarē strādājošajiem uzņēmumiem, gan neatklājot tā nosaukumu, jo to liedz likums. Procesuālās darbības saistītas ar aizdomām par nedeklarētiem ienākumiem uzņēmumā. Tāpat Vaivars nevarēja teikt, vai pēc veiktajām procesuālajām darbībām skaistumkopšanas uzņēmumam ir piemēroti kādi aizliegumi vai darbības ierobežojumi.

“Kolonnas” salona darbinieki lielveikalā “Origo” apgalvo, ka šodien tas strādā bez izmaiņām.

Kā norādīts, skaistumkopšanas salona mājaslapā internetā, kopš 1991. gada KOLONNA ir Latvijā vadošais skaistumkopšanas zīmols. Uzņēmums piedāvā plašu, profesionālo skaistumkopšanas pakalpojumu un kosmētikas klāstu. 19 salonos visā Latvijā, profesionālās kosmētikas vairumtirdzniecībā un sporta klubā CENTRS kopā strādā vairāk nekā 400 nozares speciālistu.

Saskaņā ar aģentūras LETA pieejamo informāciju skaistumkopšanas salonus Kolonna pārvalda Vācijas-Latvijas kopuzņēmums SIA “Reho”, kas ir arī vairāku viesnīcu pārvaldītājs. Kā liecina “Lursoft” pieejamā informācija, “Reho” valdē darbojas Kaspars Zeltiņš, bet patiesā labuma guvēja ir ilggadēja “Kolonnas” darbiniece Krievijas pilsone Ineta Bojāre.

Zeltiņš aģentūrai informēja, ka šo informāciju neapstiprinās un nekomentēs.

“Reho” apgrozījums finanšu gadā, kas ilga no 2017. gada 1. oktobra līdz 2018. gada 30. septembrim, bija 8,22 miljoni eiro un uzņēmums cieta 401 051 eiro zaudējumus, liecina “Firmas.lv” informācija. Tostarp “Reho” ienākumi no skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas un preču pārdošanas salonos “Kolonna” bija 7,39 miljoni eiro.

Kompānijas “Reho” vienīgā īpašniece ir SIA “Kirk Investments”, kas savukārt pieder Inetai Bojārei (88,01%) un Uldim Cipstam (11,99%).