“airBaltic” šorīt pakāpeniski atjauno lidojumus ar jaunajām “Bombardier” lidmašīnām

1 komentārs
“airBaltic” šorīt pakāpeniski atjauno lidojumus ar jaunajām “Bombardier” lidmašīnām
Ieva Čīka / LETA

“airBaltic” lidojumi ar jaunajām “Bombardier CS300” lidmašīnām tika apturēti vakar, 11. oktobra, pēcpusdienā, bet pakāpeniski atjaunoti jau šodien un līdz dienas beigām ierindā varētu būt visi. Lidaparātiem tiek veikta dzinēju tehniskā apskate.

Šobrīd “airBaltic” jau ir atsācis lidojumus ar daļu no CS300 lidmašīnām, un plānots, ka šīs dienas laikā pakāpeniski visas lidmašīnas tiks pārbaudītas un būs gatavas lidojumiem. Pārbaudes tiek veiktas kopā ar Civilās aviācijas aģentūras speciālistiem,  informēja “airBaltic” lidojumu vadības vecākais viceprezidents Pauls Cālītis.

Lidmašīnas, kas atsāk lidojumus, ir darba kārtībā un pilnībā drošas lidojumu veikšanai.

“airBaltic” strādā ciešā sadarbībā ar lidmašīnas ražotāju “Bombardier” un dzinēju ražotāju “Pratt & Whitney”. Papildu pārbaudes tiek veiktas, lai pārliecinātos par gaisa kuģa drošību, kā arī veiktu nepieciešamos uzlabojumus jaunajām lidmašīnām,” klāstīja Briede.

“airBaltic” ir pirmā aviokompānija pasaulē, kas sākusi lidojumus ar attiecīgo lidmašīnu, tāpēc esot sagaidāmi dažādi tehnikas pilnveidojumi un uzlabojumi.

Jau ziņots, ka ”airBaltic” vakar pieņēma lēmumu uz laiku apturēt lidojumus ar ”Bombardier CS 300”. Tas bija saistīts ar tehniskiem iemesliem un visu lidsabiedrības rīcībā esošo septiņu lidmašīnu lidojumi bija apturēti drošības apsvērumu dēļ.

Latvijas nacionālā aviokompānija ”airBaltic” nesen saņēma septīto no 20 pasūtītajām Kanādas ražotajām ”Bombardier” CS300 lidmašīnām.

Paredzēts, ka līdz gada beigām lidsabiedrības flotē būs kopumā astoņi CS300 gaisa kuģi. Savukārt atlikušās lidmašīnas plānots saņemt līdz 2019. gada beigām.

Līdz šim ”airBaltic” ar jaunajām ”Bombardier CS300” lidmašīnām veikusi vairāk nekā 2600 lidojumu un nolidojusi vairāk nekā 6700 stundu, pārvadājot vairāk nekā 300 000 pasažieru.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl