Komentāri
”airBaltic” par 228 miljoniem pasūtījusi vēl trīs “Bombardier” gaisa kuģus
Foto: LETA

Latvijas nacionālā aviokompānija ”airBaltic” no Kanādas ražotāja ”Bombardier Aerospace” plāno iegādāties vēl trīs CS300 lidmašīnas. Šis pirkums ”airBaltic” izmaksās aptuveni 228 miljonus ASV dolāru jeb 169,7 miljonus eiro, liecina ”Bombardier” oficiālais paziņojums.

2012. gada 20. decembrī noslēgtais līgums paredz Latvijas aviouzņēmumam iespēju iegādāties no ”Bombardier” kopumā divdesmit lidmašīnas – “airBaltic” līdz šim jau bija pasūtījusi desmit CSeries lidmašīnas un pēc šodien izziņoto trīs lidaparātu pasūtīšanas Latvijas nacionālā aviokompānija saglabā iespēju pasūtīt vēl septiņus CS300 gaisa kuģus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopējā ”airBaltic” un ”Bombardier” darījuma summa, ja Latvijas nacionālā aviokompānija pasūtīs visas divdesmit lidmašīnas, var sasniegt aptuveni 1,6 miljardus ASV dolāru jeb 1,2 miljardus eiro.

Kanādas ražotāja ”Bombardier” CSeries lidmašīnā ir 100 – 149 sēdvietas. Kanādas uzņēmums norāda, ka CSeries lidaparātu izmantošana samazinās flotes ekspluatācijas izmaksas par 15%, savukārt degvielas patēriņš šajos gaisa kuģos esot par 20% mazāks.

Kopumā Kanādas kompānija ”Bombardier” ir saņēmusi pasūtījumus un noslēgusi vienošanās par 471 CSeries lidmašīnas ražošanu. 203 no šiem lidmašīnu piegāžu darījumiem ir jau noslēgti.

Pirmais CSeries lidmašīnas testa brauciens tika veikts 2013. gada septembrī.

Latvijas nacionālā aviokompānija ”airBaltic” dibināta 1995. gadā, un tā ir galvenais pasažieru aviopārvadātājs Baltijas valstīs, norādīts ”Bombardier” paziņojumā. ”airBaltic” flotē ir 25 lidmašīnas: piecas “Boeing 737-500”, astoņas “Boeing 737-300” un 12 “Bombardier Q400 NextGen”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl