Aicina uzmanīties no viltotām precēm interneta veikalos

0 Komentāru

Pandēmijas laikā ”apgriezienus” uzņēmusi viltotu preču tirgošana internetā. Šāda tendence novērota visā Eiropā, tostarp pie mums. Aicinot pircējus būt uzmanīgiem un septiņreiz nomērīt, pirms pirkumu veikt, šodien, 9. jūnijā, atklāta arī īpaša informatīvā kampaņa, stāsta TV3 Ziņas.

Atklājot kampaņu “Viltotā realitāte”, iedzīvotājus aicina būt piesardzīgiem un neiegādāties viltotas preces internetā.

10% Latvija iedzīvotāju vismaz vienreiz ir maldināti, neapzināti iegādājoties viltotu preci, tādējādi ne vien riskējot ar veselību un drošību, bet arī neapzināti iesaistoties noziedzības finansēšanā, akcentē Patentu valdē: ”Viltojumu izstrādātāji nereti kopē vai pat atdarina oriģinālo produktu sociālo tīklu vai interneta veikalos, un arī reklāmu izskatu. Tādēļ patērētājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, lai nekļūtu par viltojumu upuriem.”

Turklāt eksperti norāda, viltotu preču tirgus manāmi pieaudzis pandēmijas laikā. Krāpnieki jau tā aktīvi strādā, lai prece līdzinātos oriģināliem, tādēļ patērētājiem vienmēr bijis grūti atšķirt īstu no viltota. Taču īpaši sarežģīti tas ir tiešsaistes pirkumos, kas pēdējā gada laikā piedzīvojusi strauju uzplaukumu. Turklāt viltojumi plaši tiek tirgoti arī sociālajos tīklos.

”Viltotās preces ir gan luksus preces, gan sadzīvē plaši izmantotas preces. Viltojuma ražotāji peļņas gūšanai ir gatavi uz visu, iedzīvoties uz bērnu rēķina, piedāvājot lietotas rotaļlietas. Viņi mēdz viltot arī kosmētiku, ko, lietojot cerētā skaistuma vietā, var iedzīvoties nopietnās ādas slimībās,” skaidro eksperti.

Latvijā visbiežāk viltojumiem kļūst dažāda veida apģērbi un to aksesuāri, kam seko dažāda veida smaržas un kosmētika. Tirgū lielā daudzumā sastopami arī viltoti automašīnu aksesuāri un to diski, kam seko dažādas sporta preces.

Lielu skaits viltojumu tiešām tirgū vai pie klienta nemaz nenonāk, tos aizturot jau muitā. Un arī Valsts ieņēmumu dienests (VID) apstiprina, pēdējā laikā darbs pieaudzis. Ja pērn pasta sūtījumos atrasti aptuveni 23 000 dažādu viltojumu, šogad piecos mēnešos skaits pieaudzis piecas reizes.

Eksperti akcentē, viltojums nedos garantiju par preces kvalitāti un atsevišķos gadījumos, to lietošana var būt pat bīstama: ”Jebkura prece, pirms nonāk pie gala patērētāja, viņai ir jābūt pārbaudītai un novērtētai. Bet šajos gadījumos, kad prece ir viltota, pastāv diezgan lielas bažas, ka prece varētu nebūt pārbaudīta un pie zināmiem apstākļiem arī nedroša patērētājiem.”

Lai neiegādātos viltotu preci internetā, iedzīvotājus aicina pievērst uzmanību cenai, vai tā nav aizdomīgi maza. Tāpat jāizpēta fotoattēli un apraksti, vai tajos nav kļūdu vai paviršību. Tāpat svarīgi preces pirkt tikai un vienīgi uzticamos tiešsaistes veikalos.
0 Komentāru