6 komentāri
Aicina sākt gatavoties Tautastērpu gājienam 4. maijā
LETA

Aicina sākt gatavoties īpašam svētku gājienam tautastērpos 4. maijā. Šī tradīcija radusies pirms diviem gadiem un palīdz padarīt valsts svētkus par personīgiem un tuviem. Šī arī ir iespēja uzvilkt tautastērpu tiem, kam nedz ikdiena, nedz hobiji nav saistīti ar to valkāšanu.

Šogad Tautastērpu gājiens solās būt īpaši krāšņs. Katru gadu tas pulcējis arvien plašāku dalībnieku loku no visas Latvijas, un pārsvarā tās ir ģimenes, nevis deju kopas, ansambļi un kori kā Dziesmusvētkos.

“Tie, kam tautas tērps nav kostīms skatuvei vai nav tērps, lai uzstātos, bet tas ir mantots no ģimenes vai darināts ģimenei, ko vilkt godos, gadskārtu godos un arī ģimenes godos, tad tā ir reize, kad tauta var apvienoties un cilvēki, kas ir darinājuši šos tautas tērpus, var doties kopīgā gājienā,” skaidro ”Tauta. Gods. Tērpi.” gājiena organizatore Aiga Mežale.

Gājiens notiks no Rātslaukuma līdz Brīvības piemineklim, iespējams, ar nelielām maršruta izmaiņām, piemēram, piestājot pie Saeimas.

Šogad pirmo reizi Saeimas deputāti, ministri un ierēdņi aicināti pievienoties tautas gājienam un ziedus nolikt kopīgi ar ļaudīm no visas Latvijas, nevis atsevišķi, kā ierasts līdz šim.

Cilvēki aicināti tautas tērpu komplektēt atbilstoši svētkiem un sekot senču tērpu valkāšanas tradīcijām.

“Tautas tērps – tas nav jebkuri strīpaini brunči ar linu kreklu. Ja mēs sakām, ka man ir mugurā tautas tērps un vēl saucam konkrētu novadu, tad būtu labi, ja man būtu gan galvassega un attiecīgi saktas, un zeķes, un apavi. Lai būtu pilns komplekts. Var jau būt tā, ka ir ļoti skaisti brunči, bet krekls vairs neder – mēs varam palīdzēt, ieteikt, kādu kreklu darināt un kas vēl būtu vajadzīgs, lai tērps būtu nokomplektēts,” uzsver ”Senā klēts” pārstāve Ziedīte Muze.

Cilvēki, kas plāno piedalīties gājienā, ”Senās klēts” mājaslapā vai sociālajā tīklā “Facebook” aicināti aizpildīt dalībnieku anketu, lai organizatori var prognozēt katra novada kopējo pārstāvju skaitu. Turklāt šogad dalībniekiem nebūs jākāpj uz skatuves, lai tērpus īpaši demonstrētu, un gājiens notiks brīvākā gaisotnē.