Aicina iesaistīties labā darbā – kopā uzcelt siltu māju kaķiem Tukumā!

Komentāri
Aicina iesaistīties labā darbā – kopā uzcelt siltu māju kaķiem Tukumā!
Ilustratīvs foto: gamppart/Flickr

Labdarības iniciatīva LabieDarbi.lv uzsākusi Lielo ziemas projektu – apsildāmas mājas izveidi Tukuma patversmes kaķiem. Kampaņas organizatori ir pārliecināti, ka “tikai kopīgiem spēkiem ir iespējams paveikt lielus darbus, tāpēc aicina ikvienu brīvprātīgo pieteikt savu dalību projektā.

Tukuma dzīvnieku patversmē šobrīd kopā mīt 110 kaķi, un jau vairāku gadu garumā patversmes aktīvisti vāc ziedojumus apsildāmas kaķu patversmes izveidei, taču šis sapnis nav īstenojies, un daudzi kaķi joprojām ir spiesti dzīvot ārā, nepiemērotos apstākļos.

“Kaķiem, kas dzimuši un visu dzīvi atradušies ārā, aukstums netraucē. Citādi ir ar tiem kaķiem, kas dzīvojuši dzīvoklī, siltumā un pēkšņi nonāk uz ielas. Viņi pie šādiem apstākļiem nav pieraduši – viņu kažoks nav rūdīts un tos ātrāk piemeklē dažādi vīrusi un slimības. Šādā aukstumā, sniegā un salā viņiem praktiski nav izdzīvošanas iespējas, tādēļ mums ir ļoti nepieciešama jauna kaķu māja,” stāsta Tukuma dzīvnieku patversmes direktors Vilnis Grundulis.

“Ikviens no mūsu četrkājainajiem draugiem ir pelnījis būt siltumā un drošībā, izņēmums nav arī Tukuma dzīvnieku patversmes kaķi, kuri diemžēl šajā lielajā aukstumā ir spiesti uzturēties ārā. Mēs zinām – lai piepildītu lielisku ideju, ne vienmēr svarīgākais ir tikai finansiāls atbalsts. Bieži daudz vērtīgāks ir sabiedrības atbalsts un izpalīdzīgas darba rokas. Tādēļ aicinām visus palīgā, lai visi kopā ar savu darbu palīdzētu paveikt ko nozīmīgu, saglabājot dzīvību vairāk kā 110 kaķiem,” saka Kampaņas organizatoru labdarības iniciatīvas LabieDarbi.lv vadītāja Jeļena Šļihta.

Mūziķis Lauris Reiniks arī ir šā projekta atbalstītājs, viņš norāda, ka ”Latvijā ir teju 30 dzīvnieku patversmes, kurās nonāk suņi un kaķi neatbildīgās saimnieku rīcības dēļ. Mēs zinām, ka visiem uzreiz palīdzēt nevaram. Un tieši tāpēc vēlamies spert vienu nozīmīgu soli konkrētā patversmē, palīdzot konkrētiem kaķiem, lai darītu Latviju labāku.”

Pieteikties projektam var interneta vietnē LabieDarbi.lv vai, zvanot pa tālr.: 66051666, un vēl – 23. janvārī doties kopā ar LabieDarbi, lv pārstāvjiem uz Tukuma dzīvnieku patversmi, lai uzceltu jaunu, siltu māju patversmes iemītniekiem.

Kampaņas organizatori arī parūpēsies par bezmaksas transportu no Rīgas un LabieDarbi.lv komanda sazināsies ar katru brīvprātīgo personīgi.

Tāpat organizācija aicina izmantot LabieDarbi.lv ziedošanas tālruni: 90006986 un ziedot Tukuma dzīvnieku patversmei nepieciešamās pārtikas nodrošināšanai dzīvniekiem.

Lasi vēl