Aicina bargāk sodīt dzīvnieku mocītājus

0 Komentāru

Par cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem Krimināllikums paredz naudassodu, piespiedu darbu un brīvības atņemšanu līdz pat pieciem gadiem. Tomēr veterinārārstu un dzīvnieku aizstāvju skatījumā cietumā pāridarītāji nokļūst pārāk reti.

Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem Latvijā tiek ierosinātas apmēram 50 krimināllietas gadā, bet līdz tiesai nonāk tikai dažas. Par daudziem gadījumiem patversmes ”Mežavairogi” vadītāja Danuta Priede pat policijai neziņo, jo tas esot bezcerīgi. Vainīgie bieži vien netiek atrasti pat ļoti smagās lietās.

“Mēs esam rakstījuši iesniegumus Valsts policijā par zoofīliju, par dzīvnieku nošaušanu, par dzīvnieku atstāšanu bez aprūpes. Mēs nekad 10 gadu laikā neesam aicināti uz tiesu. Es pat nezinu, kā šis lietas beidzas, jo līdz mums nenonāk pat kaut kāds policijas lēmums,” uzsver patversmes vadītāja.

Pēdējo trīs gadu laikā ir pasludināti spriedumi 13 lietās. Tikai vienā no tām pāridarītājs saņēma maksimālo sodu – reālu brīvības atņemšanu uz gandrīz pieciem gadiem. Pārējiem tika nozīmēta, vai nu probācijas uzraudzība, nosacīts sods, īslaicīga brīvības atņemšana, vai arī piespiedu darbs.

Pēdējais spriedums tika pasludināts septembra beigās – lietā par diviem līdz kritiskam stāvoklim nobadinātiem Stafordšīras terjeriem Ropažos – viens no suņiem neizdzīvoja. Par spīti plašajai pierādījumu bāzei, suņu saimniekiem tika piespriests pagaidu darbs.

Un tik maigs spriedums šokē dzīvnieku aizstāvjus, tāpēc vairākas patversmes vērsās prokuratūrā ar lūgumu iesniegt apelāciju šajā lietā. Arī Veterinārārstu biedrība aicina tiesnešus nepiemērot formālus sodus.

Skaties vēl: ”Esmu gatava samaksāt, mans vīrs – sēdēt cietumā!” Ropažu suņu spīdzinātāji stājas kameras priekšā.

0 Komentāru