Aicina atteikties no glifosāta lietošanas lauksaimniecībā

Komentāri

Eiropas Parlaments aicina pakāpeniski atteikties no lauksaimniecībā plaši pielietotās ķimikālijas – glifosāta. To plānots pilnībā aizliegt 2022. gadā. 

Arī Latvijā nezāļu iznīcināšanai visbiežāk izmanto glifosātu, kura uzvaras gājiens pasaulē sākās līdz ar modificētās pārtikas attīstību. Lauksaimnieki atzīst, ka būtu jāpārtrauc šīs vielas tirdzniecība veikalos, bet lauksaimniecībā to aizliegt nevajadzētu, jo alternatīva pagaidām šai vielai nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es domāju, ka šo tēmu ir pacēluši sociālie tīkli arī jūs, kas nesaprot kas notiek, ar šī preparāta lietošanu, kā viņš darbojas, uz kādām nezālēm, šobrīd tas ir burbulis, tāpat kā vēlēšanās notiek kampaņas un ir neobjektīva informācija,” z/s “Vaidelotes saimnieks Arnolds Jātnieks.

Pētījumi rāda, ka 45% Eiropas augsnes ir piesārņota ar glifosātu. Nepilna gada laikā Eiropas pilsoņu iniciatīvas ietvaros apkopoti vairāk nekā miljons parakstu ar aicinājumu aizliegt pretrunīgi vērtēto herbicīdu. Taču viennozīmīga viedokļa, ka šī viela būtu jāaizliedz, Eiropas institūcijās tomēr nav.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl