Aicina atteikties no glifosāta lietošanas lauksaimniecībā

0 Komentāru
Aicina atteikties no glifosāta lietošanas lauksaimniecībā
Kaspars Krafts / f64

Eiropas Parlaments aicina pakāpeniski atteikties no lauksaimniecībā plaši pielietotās ķimikālijas – glifosāta. To plānots pilnībā aizliegt 2022. gadā. 

Arī Latvijā nezāļu iznīcināšanai visbiežāk izmanto glifosātu, kura uzvaras gājiens pasaulē sākās līdz ar modificētās pārtikas attīstību. Lauksaimnieki atzīst, ka būtu jāpārtrauc šīs vielas tirdzniecība veikalos, bet lauksaimniecībā to aizliegt nevajadzētu, jo alternatīva pagaidām šai vielai nav.

“Es domāju, ka šo tēmu ir pacēluši sociālie tīkli arī jūs, kas nesaprot kas notiek, ar šī preparāta lietošanu, kā viņš darbojas, uz kādām nezālēm, šobrīd tas ir burbulis, tāpat kā vēlēšanās notiek kampaņas un ir neobjektīva informācija,” z/s “Vaidelotes saimnieks Arnolds Jātnieks.

Pētījumi rāda, ka 45% Eiropas augsnes ir piesārņota ar glifosātu. Nepilna gada laikā Eiropas pilsoņu iniciatīvas ietvaros apkopoti vairāk nekā miljons parakstu ar aicinājumu aizliegt pretrunīgi vērtēto herbicīdu. Taču viennozīmīga viedokļa, ka šī viela būtu jāaizliedz, Eiropas institūcijās tomēr nav.

0 Komentāru