Aicina apzināt, saskaitīt un fotografēt Latvijas dižkokus

Komentāri

Aicina apzināt un saskaitīt Latvijas dižkokus! Šodien sākas jauna Latvijas valsts simtgades akcija – “LV 100 Dižošanās!”.

Ikviens iedzīvotājs var doties dabā, atrast jau apzinātus un vēl nezināmus dižkokus, izmērīt tos un šo informāciju kopā ar fotoattēlu ievietot mājaslapā dizosanas.lv100.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Par dižkokiem tiek uzskatīti vecākie un lielākie savu sugu eksemplāri. Dižkoki ir dabas pieminekļi, tādēļ svarīgi tos apzināt, lai aprūpētu.

Tradicionāli lielākie Latvijas dižkoki ir ozoli, priedes un liepas. Retāk sastopamas arī dižas egles, bērzi, kļavas, vīksnas, vītoli un oši. Kopumā Latvijā saskaitīti aptuveni 5000 dižkoku.

Video: LNT Ziņu sižets

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl