Agrāk ārvalstīs dzīvojošie rīdzinieki izveidojuši tūrisma maršrutu Rīgas centrā

2 komentāri

Rīdzinieki, kuri agrāk dzīvojuši ārvalstīs, izveidojuši tūrisma maršrutu Rīgas centrā – katru dienu plkst. 12.00 jebkurš tūrists var ierasties pie Raiņa pieminekļa un kopā ar brīvprātīgo gidu izstaigāt Rīgu. Šogad tūristu ir maz, tomēr brīvprātīgie gidi darbojas.

Pilsētas apskates tūres ideja radās Dzirnavu ielas pagalmā. Vietā, kur mīt grāmatas angļu valodā un ne tikai grāmatas.

“Esam nomainījuši nedaudz konceptu, tas vairs nav tikai grāmatu veikals, kur visas sienas aizpildītas grāmatām, tā ir arī tikšanās vieta.” Viens no idejas aizsācējiem Edgars Lielausis norāda, ka šeit parasti pulcējas rīdzinieki, kuri agrāk dzīvojuši ārvalstīs. Ir tikai likumsakarīgi, ka tādā vidē radās ideja par pilsētas apskates maršrutu jeb “Riga culture free tour”.

“Protams, free nozīmē pa brīvu, bet, kā mēs zinām, nekas šai pasaulē nav par brīvu. Tas ir “based on tips”, kad pateicības naudiņu iedod pēc tam gidam,” stāsta Edgars Lielausis.

“900 sekundes” dodas uz vietu, kur katru darba dienu tieši pusdienas laikā ierasti sākas Rīgas iepazīšanas tūre. Tas ir pie Raiņa pieminekļa, ārpus Vecrīgas, kuru pilsētas viesi parasti jau kaut nedaudz ir apskatījuši.

“Tāpēc mēs viņus aicinām jau startā iznākt ārā, jau būt ārpus ierastā,” saka brīvprātīgais gids. Tālāk dodamies Mākslas akadēmijas virzienā.

Rīdziniekiem var šķist ierasti, taču viesiem tas viss ir jauns. Edgars norāda, ka pirms šā maršruta izveides bieži vien bijuši lūgumi palīdzēt atrast gidus, kas nebūt nav bijis vienkārši.

“Laikietilpīgs process atrast gidu, saprast, kas viņam interesē, pielāgot maršrutu, kur viņu savākt. Tā mēs izdomājām, ka rīkojam vienu ekskursiju katru dienu, kas sākas no Raiņa pieminekļa,” norāda “Riga culture free tour” pārstāvis.

Izejot pa tā dēvētajām Jūgendstila ielām, tūristi arī uzzina par īpašiem veikaliem, bāriem, muzejiem un citām apskates vietām, kur viņi var vēlāk turpināt pilsētas apskati.

Visa maršruta iziešana aizņem līdz divarpus stundām un noslēdzas pie Brīvības pieminekļa. Šis maršruts iekļauj teju visu, kas pirmajā reizē jāzina par pilsētu, tāpēc to droši var ieteikt cilvēkiem, kuri ir pirmo reizi Rīgā. Tiesa, tūristu šogad ir maz. taču, par spīti visam, brīvprātīgie gidi katru dienu turpina darboties un cer uz labākiem laikiem.