Aglonas svētkos šogad varēs piedalīties tikai ar ielūgumiem

21 komentārs

Tuvojas tas laiks, kad ik vasaru uz Aglonu plūst katoļticīgo ļaužu straumes. Covid-19, protams, izdara savas korekcijas, un par Aglonas svētkiem atbildīgie ļaudis piektdien sprieda, kā Vissvētāko Jaunavu Mariju godināt epidemioloģiski droši.

Ik gadu augustā pie Aglonas Bazilika pulcējas tūkstošiem ticīgo. Arī šogad Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku svinības notiks, taču ikvienam apmeklētājam būs jāievēro strikti noteikumi.

Piemēram, viens no plāniem ir Aglonas Bazilika Sakrālo laukumu sadalīt daudzos sektoros. Katrā no tiem varēs atrasties konkrēts cilvēku skaits, lai būtu nodrošināta noteiktā divu metru distance. Tā pēc vairāku stundu diskusijām piektdien lēma Tieslietu ministrija, kura Aglonā rīkoja sanāksmi ar atbildīgajiem dienestiem, lai saprastu, kā epidēmijas laikā droši svētkus rīkot.

Baznīcai būs jāievēro valstī noteiktie pulcēšanās ierobežojumi, kas nozīmē, ka šogad svētku kulmināciju – 14. un 15. augustā – plaši ticīgo pūļi apmeklēt nevarēs. Lai apmeklētāju skaitu kontrolētu, svētkus varēs piedalīties tikai ar īpašiem ielūgumiem.

Zemessargi un Valsts policija nodrošinās cilvēku ierašanās kontroli, kopumā vienā laikā pasākumā varēs būt 3000 cilvēku, proti, pašreiz noteiktie ierobežojumi. Pasākuma laikā vārti būs aizslēgti un iekšā ieiet nevarēs. Savukārt tie, kas būs iegājuši un pēc tam izgājuši, atkārtoti ienākt iekšā nevarēs.

Vēl mazāks skaits iedzīvotāju varēs apmeklēt svētku pirmās divas dienas – 12. un 13. augustā, attiecīgi katru dienu 400 cilvēku. Baznīca norāda, ka ielūgumi problēmas neradīs.

Arī šogad ticīgie drīkst uz Aglonu doties svētceļojumā. Taču pirms tam ikvienam ir jāizvērtē visi riski un tas, vai tiešām šogad svētkus vēlas apmeklēt. Tāpat gan baznīca, gan Tieslietu ministrija un citas atbildīgās iestādes norāda, šogad svētkus drīkst apmeklēt tikai tie, kuri ir pārliecināti par savu veselības stāvokli.

Ja tiks konstatēts kaut viens slimnieks, kuram būs pozitīvs Covid-19 tests, pasākums Aglonā tiks pārtraukts un svētki klātienē nevarēs notikt. Līdz ar to pēc tam turpmākā svētku norise notiks attālināti.

Katoļu baznīca arī norāda, ka ikviens ticīgais, kurš šogad svētkus apmeklēt klātienē nevarēs, tiem varēs sekot līdz tiešsaistē.

Tāpat, atšķirībā no citiem gadiem, šogad 15. augustā dievkalpojumi tiks aizvadīti arī citās baznīcās.

21 komentārs