Aglona piedzīvo katoļticīgo svētku kulmināciju

Komentāri

Kulmināciju ceturtdien un piektdien piedzīvo gada lielākais Latvijas katoļu baznīcas notikums – Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā.

Svētki atzīti par valsts nozīmes pasākumu, un tiem tiek piešķirti līdzekļi arī no valsts budžeta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceturtdienas, 14. augusta, rītā Aglonā sākusies mise, bet svētku emocionālākais brīdis gaidāms desmitos vakarā, kad notiks Tautas Krusta ceļš.

Tautas Krusta ceļu, līdzīgi kā citus gadus, arī šogad vadīs Rēzeknes – Aglonas bīskaps Jānis Bulis. Tāpat tajā piedalīsies arī citi Romas Katoļu baznīcas bīskapi no Latvijas.

Aglonas svētkus šogad apmeklēs līdzīgs skaits cilvēku kā pērn – kopumā visu svētku laikā tie bija vairāk nekā simts tūkstoši, prognozē pasākuma organizatori.

Kā portāls SKATIES vēstīja jau iepriekš, šogad svētku norises vietā ieviesti īpaši drošības pasākumi – tie saistīti ar Āfrikas cūku mēra epidēmiju.

Cilvēku masas uz Aglonu plūdīs gan no Āfrikas cūku mēra skartās Latgales un Vidzemes, gan arī no citām Latvijas vietām, kā arī ārvalstīm. Katoļticīgo pulcēšanās vietā notiks arī ēdināšana, tāpat cilvēki būs paņēmuši līdzi arī savu ēdienu. Šie faktori palielina cūku slimības izplatīšanās riskus, stāstīja M. Balodis.

Lasi vēl