Āgenskalna tirgū demontē kioskus; par sakņu paviljona nojaukšanu nespēj vienoties

0 Komentāru
Āgenskalna tirgū demontē kioskus; par sakņu paviljona nojaukšanu nespēj vienoties
FOTO: Jānis Eglītis, TV3 Ziņas

Slēgtajā Āgenskalna tirgū demontē pretlikumīgi uzceltos kioskus, bet par sakņu paviljona likteni amatpersonas nespēj vienoties.

Rīgas domes un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) pārstāvji nevar vienoties, vai saglabāt Hruščova laikos celto sakņu paviljonu, kas atrodas avārijas stāvoklī.

Burovs skaidroja, ka sakņu paviljona jumts ir avārijas stāvoklī un pašlaik to paredzēts demontēt. Tāpat arī plānots nojaukt ēkas vēsturiskajai daļai vēlāk piebūvētās sienas. Rīgas Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR) šodien, 26. martā, kopā ar VKPAI pārstāvjiem apmeklēja Āgenskalna tirgus sakņu paviljonu, lai apspriestu tā tehnisko stāvokli un iespējamos saglabāšanas risinājumus.

Sakņu paviljons

FOTO: Jānis Eglītis

Jau ziņots, ka VKPAI pieprasījusi Rīgas domei pārtraukt Āgenskalna tirgus sakņu paviljona demontāžu, jo tā nav saskaņota ar inspekciju, lai gan vēsturiskā tirgus ēka ir kultūras piemineklis. Rīgas dome gan norāda, ka demontāžas darbi vēl nemaz nav sākti. Patlaban demontēti tiekot tikai tirgus teritorijā esošie kioski.

Āgenskalna tirgus sliktā tehniskā stāvokļa dēļ tika slēgts janvārī, bet februārī tirgu savā pārziņā pārņēma Rīgas domes Īpašuma departaments, kas plāno rīkot jaunu nomas tiesību izsoli uz 30 gadiem.

Departamenta izstrādātais lēmums par Āgenskalna tirgus nomas tiesību izsoles rīkošanu paredz, ka jaunajam investoram tirgus pilnībā būs jāatjauno trīs gadu un sešu mēnešu laikā.

Āgenskalna tirgus paviljona projektu izstrādāja Rīga galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Paviljona celtniecības darbi tika sākti 1911. gadā, bet pabeigti 1925. gadā. Tirgus paviljona platība ir gandrīz 4160 kvadrātmetri, bet piegulošā teritorija aizņem 8433 kvadrātmetrus.

0 Komentāru