Āgenskalna ūdenstornis Alise apdraud garāmgājēju drošību

Komentāri

Viena no četrām iespaidīgām ēkām Rīgā – Āgenskalna ūdenstornis Alise. Virs kaļķakmens apšuvuma atrodas sarkanie ķieģeļi, ieeju dekorē akmens portāls ar stilizētu Rīgas ģerboni. Jumts noklāts ar šīferi, tā spicē – vējrādis ar stilizētu globusu. Kas ar to noticis?

Spēcīgais vējš, kas pagājušajā nedēļā plosīja Latviju, tornim nolauzis konstrukciju, kas kuru katru brīdi var nokrist lejā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rūpējoties par garāmgājēju un autobraucēju drošību, pašlaik notikuma vietā novilktas lentes. Bez Tabu skatītāji norūpējušies par savu un apkārtējo drošību.

”Pagājušajās brīvdienās, kad bija stiprs vējš, ūdenstornim, kas atrodas uz Kristapa ielas, nolūza liela konstrukcija torņa galā. Detaļa vēl joprojām tur karājas, nav saprotams kā. Tā mēdz šūpoties no vienas puses uz otru. Garām staigā cilvēki, arī bērni. Blakus atrodas bērnudārzs. Konstrukcija ir nestabila un var nokrist jebkurā laikā,” uzmanību vērš Āgenskalna iedzīvotāja Sintija.

Tornis jau 40 gadus savu funkciju vairs nepilda. Ūdenstorni savā laikā projektēja arhitekts Vilhelms Bokslafs. Uzcelts 1910. gadā, un kopējās izmaksas tajā laikā bijušas 139 000 rubļu. Tā tagadējais īpašnieks ir SIA Rīgas ūdens.

Alises ielas ūdenstorņa vēja rādītājs ir viens no lielākajiem Rīgā. Smagās metāla konstrukcijas diametrs ir pusotrs metrs. Pēc vētras tas turas tikai uz diviem no četriem stiprinājumiem.

Labi, ka atbildīgās iestādes laikus reaģēja un šo milzu konstrukciju piestiprināja pie jumta. Ja vēja rādītājs būtu ar lielu joni vēlies lejā – sekas varēja būt drausmīgas. Taču, kad tas tiks novietots atpakaļ, tam paredzētajā vietā, vēl nav skaidrs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl