Āfrikas cūku mēris strauji tuvojas Kurzemei

0 Komentāru
Āfrikas cūku mēris strauji tuvojas Kurzemei
AFP/LETA

Saistībā ar Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu Gulbenes novada Rankas pagasta zemnieku saimniecībā Mazruciņi nācies likvidēt 119 cūkas, lielākoties – nobarojamās, taču arī sivēnmātes, sivēnus un vienu kuili.

Kā informē Pārtikas un veterinārajā dienestā, patlaban saimniecībā veic nepieciešamos mēra apkarošanas pasākumus, kā arī epidemioloģisko izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kādā veidā slimība iekļuva novietnē.

Arī iepriekšējais saslimšanas gadījums ar Āfrikas cūku mēri mājas cūkām tika konstatēts Gulbenes novadā – Stradu pagastā, kur šā gada 8. augustā nācās likvidēt līdz šim lielāko cūku skaitu – 142 dzīvniekus.

Slimība turpina izplatīties arī mežacūku populācijā. Šodienas dati liecina, ka slimība konstatēta 816 mežacūkām 64 Latvijas novados un divās pilsētās – Rēzeknē un Pļaviņās.

Tā kā Āfrikas cūku mēris turpina izplatīties Kurzemes virzienā, dienests atgādina, – lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas un neizbēgamas to likvidēšanas, stingri jāievēro biodrošības pasākumi.

Par to ieviešanu un izpildi novietnēs, tostarp dezinfekcijas līdzekļu iegādi, atbildīgs ir dzīvnieku īpašnieks vai turētājs.

Video

0 Komentāru