Āfrikas cūku mēra skartajos “Druvas Unguros” līdz šim likvidētas 2365 cūkas

8 komentāri
Āfrikas cūku mēra skartajos “Druvas Unguros” līdz šim likvidētas 2365 cūkas
Ilustratīvs foto. (Foto: Nora Krevneva/f64)

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajā Saldus novada SIA “Druvas Unguri” līdz šim likvidētas 2365 cūkas, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Ilze Meistere.

Viņa sacīja, ka patlaban tiek turpināta cūku likvidācija, nogādājot tās iznīcināšanai SIA “Grow Energy”. Pēc viņas teiktā, svētdienas laikā kopumā likvidētas 1350 cūkas. Kā ziņots, sestdien sākta SIA “Druvas Unguri” cūku likvidēšana.

Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts (LZP) iepriekš informēja, ka iemidzināšanas un dedzināšanas process varētu aizņemt divas nedēļas. Ar ĀCM slimo cūku līķu likvidēšana notiek SIA “Grow Energy” Limbažos.

Valdība piektdien apstiprināja 367 000 eiro piešķiršanu, ar ĀCM slimo cūku likvidēšanai Saldus novada “Druvas Unguros”, kas tiks rasts valsts budžeta programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Valdība arī izlēma dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus pēc iespējas ātrāk likvidēt uzņēmumā “Grow Energy”. Uzņēmums ir iesniedzis sarakstu ar dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu transportēšanas un pārstrādes izmaksām, kas veido 316,89 eiro par tonnu. Tādējādi valdība atbalstīja priekšlikumu uzņēmumam līdzekļus, kas nepārsniedz 307 700 eiro.

LETA jau ziņoja, ka Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais ĀCM uzliesmojums mājas cūkām kopš pirmā uzliesmojuma 2014. gadā – slimība konstatēta Saldus novada SIA “Druvas Unguri” cūku novietnē ar 15 570 cūku lielu ganāmpulku

TOP komentāri

 • Tamara Sergejeva
  +3 +3 0

  Tamara Sergejeva

  Taa ir muusu tautas izniicinaasana un valsts biznees,kuraa zeelastiibas nav un+ politika
 • liidzjutiba
  +2 +2 0

  liidzjutiba

  visiem nogalinatajiem nezēlīgā veidā masveida cuciņu holokausts
 • Sarma Blumberga
  +2 +2 0

  Sarma Blumberga

  Tas ir domāts lai latvijā visu iznīcinātu,jo pie mums kur fermas dāņiem ne reizi mēri neatrada.Valdība pati ir melnais mēris,kas izputina savu tautu,un savus ražotājus,jo mēris ir tikai,un vienīgi latvijā.?????

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl