Āfrikas cūku mēra ierobežošanā līdzekli “Larifāns” neizmantos

0 Komentāru

Āfrikas cūku mēra izplatības ierobežošanai līdzekli “Larifāns” neizmantos. To neatbalsta ne Pārtikas un veterinārais dienests, ne Zemkopības ministrija.

Šādu piedāvājumu iepriekš bija izteicis šo medikamentu ražotājs. Plašāk “Larifāna” produkcija pazīstama ar dažādiem ražojumiem herpes vīrusu, saaukstēšanās vai pretgripas preparātu jomā. Taču uzņēmumā norāda, ka produktos izmantotā aktīvā viela ar tādu pašu nosaukumu “Larifāns” varētu būt efektīva Āfrikas cūku mēra ierobežošanā.

Līdz šim Āfrikas cūku mēris pasaulē uzskatāms par neārstējamu slimību. Tādēļ pat pēc tikšanās Zemkopības ministrijā atbildīgo dienestu, kā arī pašu cūkkopju nostāja paliek noraidoša.

Māris Balodis, PVD direktors

Visā pasaulē, Eiropas Savienībā, Āfrikā, Krievijā Āfrikas cūku mēri neārstē, bet cūkas nokauj. Dezinficē un nosaka karantīnu. Ja Latvija viena pati sāks ārstēt, no mums neņems neko vairāk. Tāpēc pirmais ceļš ir eksperimenti laboratorijas apstākļos, reģistrācija un tad pasaules dzīvnieku standartu veselības izmaiņas.

Vienlaikus “Larifāna” efektivitāti piedāvāts pārbaudīt Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “Bior”. Konkrēta vienošanās par to gan netika panākta.

0 Komentāru