Āfrikas cūku mēra gadījumu skaits turpina pieaugt

Komentāri
Āfrikas cūku mēra gadījumu skaits turpina pieaugt
Foto avots: Flickr

Saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina vēl divu mājas cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu divās piemājas saimniecībās Krāslavas novada Kalniešu pagastā un vienai mežacūkai Dagdas novada Ķepovas pagastā, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Anna Joffe.

Vienā piemājas saimniecībā bija septiņas mājas cūkas, no kurām inficēta bija viena, savukārt otrā piemājas saimniecībā pēc atkārtoti veiktiem laboratoriskiem izmeklējumiem ĀCM konstatēts vēl vienai mājas cūkai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visas mājas cūkas šodien tiks iznīcinātas.

Tāpat ĀCM vīruss apstiprināts vēl vienai atrastajai beigtajai mežacūkai Dagdas novada Ķepovas pagastā.

Līdz ar to ĀCM vīruss Latvijā līdz šim apstiprināts 23 mežacūkām un desmit mājas cūkām sešās piemājas saimniecībās, kurās iznīcinātas visas mājas cūkas.

Kopumā PVD inspektori no 26.jūnija līdz 17.jūlijam ir apmeklējuši 4409 mājas, no kurām 630 tiek turētas mājas cūkas. Kopējais mājas cūku skaits – 2361.

Pārbaužu laikā 360 gadījumos PVD inspektori konstatēja dažādus pārkāpumus, tostarp pārkāpumus cūku pārvietošanā, nereģistrētus dzīvniekus un dzīvnieku novietnes.

Laboratoriskajām pārbaudēm noņemti 1580 mājas cūku asins paraugi.

Kā ziņots, likvidēto cūku īpašniekiem pienākas kompensācijas. Par pieaugušu vaislas dzīvnieku – sivēnmātes, vaislas kuiļa – nokaušanu pienāksies 115 eiro kompensācija, nobarojamo cūku un vaislas jauncūku – 65 eiro, bet par piena sivēnu – 25 eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl