Āfrikas cūku mēra gadījumu skaits turpina pieaugt

Komentāri
Āfrikas cūku mēra gadījumu skaits turpina pieaugt
Foto avots: Flickr

Saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina vēl divu mājas cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu divās piemājas saimniecībās Krāslavas novada Kalniešu pagastā un vienai mežacūkai Dagdas novada Ķepovas pagastā, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Anna Joffe.

Vienā piemājas saimniecībā bija septiņas mājas cūkas, no kurām inficēta bija viena, savukārt otrā piemājas saimniecībā pēc atkārtoti veiktiem laboratoriskiem izmeklējumiem ĀCM konstatēts vēl vienai mājas cūkai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visas mājas cūkas šodien tiks iznīcinātas.

Tāpat ĀCM vīruss apstiprināts vēl vienai atrastajai beigtajai mežacūkai Dagdas novada Ķepovas pagastā.

Līdz ar to ĀCM vīruss Latvijā līdz šim apstiprināts 23 mežacūkām un desmit mājas cūkām sešās piemājas saimniecībās, kurās iznīcinātas visas mājas cūkas.

Kopumā PVD inspektori no 26.jūnija līdz 17.jūlijam ir apmeklējuši 4409 mājas, no kurām 630 tiek turētas mājas cūkas. Kopējais mājas cūku skaits – 2361.

Pārbaužu laikā 360 gadījumos PVD inspektori konstatēja dažādus pārkāpumus, tostarp pārkāpumus cūku pārvietošanā, nereģistrētus dzīvniekus un dzīvnieku novietnes.

Laboratoriskajām pārbaudēm noņemti 1580 mājas cūku asins paraugi.

Kā ziņots, likvidēto cūku īpašniekiem pienākas kompensācijas. Par pieaugušu vaislas dzīvnieku – sivēnmātes, vaislas kuiļa – nokaušanu pienāksies 115 eiro kompensācija, nobarojamo cūku un vaislas jauncūku – 65 eiro, bet par piena sivēnu – 25 eiro.

Lasi vēl