1 komentārs

Lielbritānijas asinsdonoru centrs steidzami aicina melnādainos cilvēkus un iedzīvotājus ar Āzijas reģiona izcelsmi nodot asinis, lai palielinātu etnisko asiņu krājumus.

Tas raisījis jautājumu, vai arī Latvijā tiek veidoti atsevišķu etnisko grupu asiņu uzkrājumi. Aktualiāti akcentē bēgļu kopienas, starptautisko studentu un tūristu skaita pieaugums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izrādās, vairāk kā citām grupām, melnādainajiem afrikāņiem un Āzijas izcelsmes cilvēkiem esot raksturīga sirpjveida šūnu slimība un talasēmija, kur asiņu pārliešanā esot svarīgas asinis tieši no pašu etniskās izcelsmes cilvēkiem.

Kā vēl viens apgrūtinājums šādām specifiskām situācijām tiek nosaukts asiņu īsais glabāšanas laiks un tas, ka etniskās grupas mūsu valstī ir nepietiekošā skaitā.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl