Komentāri
Ādažos sagatavos NATO Reaģēšanas spēkiem deleģēto Baltijas valstu vienību
FOTO: LETA

No šodienas līdz 16. aprīlim Ādažu poligonā notiks militārās mācības “Gungnir 2015”, kurās dalībai NATO Reaģēšanas spēkos sagatavos triju Baltijas valstu kopējo vienību – Baltijas bataljonu, informē Aizsardzības ministrijā.

Mācības rīko Igaunijas Aizsardzības spēki, kas ir Baltijas bataljona projekta vadošā valsts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai piedalītos mācībās, šovakar Latvijā ieradīsies Igaunijas Aizsardzības spēku karavīri un militārā tehnika, kas pārvietosies vairākās kolonnās. Savukārt nākamajā rītā uz Ādažiem dosies vairākas Lietuvas Bruņoto spēku militārās tehnikas kolonnas.

Mācības “Gungnir 2015” ir viens no Baltijas bataljona mācību posmiem, un to mērķis ir sagatavot nacionālos kontingentus un pilnveidot bataljona apakšvienību savstarpējo sadarbību. Baltijas valstu vienība piedalīsies arī NATO Reaģēšanas spēku sertificēšanas mācībās “Trident Juncture” 2015. gada oktobrī un novembrī Spānijā un Portugālē.

Baltijas bataljons NATO Reaģēšanas spēku sastāvā dežurēs 2016. gada rotācijā. Latviju tajā pārstāvēs kontingents aptuveni 230 karavīru sastāvā, un to veidos kājnieku rota un dažādu jomu speciālisti. Savukārt 2015. gada rotācijā Latvija ir pārstāvēta ar 82 karavīriem – Militārās policijas vienību, kura dežurē jau kopš 1. janvāra, un Jūras spēku flotiles pretmīnu kuģi, kas dežūru sāks 1. jūlijā.

Reaģēšanas spēki ir dalībvalstu kopīgi militārie spēki, kuru sauszemes, jūras, gaisa un speciālo operāciju komponenti tiek kopīgi apmācīti un atrodas augstā kaujas gatavībā, lai varētu tikt nekavējoties iesaistīti operācijās tālu no savas pastāvīgās uzturēšanās vietas.

Tie ir sagatavoti plaša spektra operāciju veikšanai un iekļauj operācijas dalībvalstu integritātes saglabāšanai, spēka demonstrēšanu, miera nodrošināšanas operācijas, dabas katastrofu un to radīto seku novēršanu, kritiski svarīgas infrastruktūras aizsardzību, drošības un embargo operācijas.

NATO Reaģēšanas spēkus veido Tūlītējas reaģēšanas spēki, kuru skaitliskais lielums atkarībā no dalībvalstu deleģēto vienību personālsastāva skaita sasniedz aptuveni 13 000 karavīru, kā arī Rezerves spēki.

Alianse paplašinās Tūlītējās reaģēšanas spēkus no 13 000 līdz 30 000 karavīru, no kuriem 5000 ir Sevišķi ātrās reaģēšanas vienībā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl