Komentāri

Drēgnajā un lietainajā laikā Ādažos militārās prasmes pašlaik slīpē NATO karavīri no Eiropas, ASV un Kanādas. Kopīgās mācībās karavīri trenējas, kā rīkoties ķīmiskā uzbrukuma apstākļos, un izstrādā arī klasiskos kaujas scenārijus. Mācības šodien apmeklēja arī Valsts prezidents, kurš pauda pārliecību – jaunas militārās bāzes Latvijā veidot nav nepieciešams.

Mācībās Summer Shield piedalās bruņoto spēku vienības gan no Baltijas valstīm, gan ASV, Vācijas, Luksemburgas un Kanādas. Lai gan mācību nosaukums latviski nozīmē vasaras vairogs, laikapstākļi Ādažos patiešām skarbi – vējš un slapjš sniegs. Kanādiešiem gan tas netraucē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ādažu poligonā karavīri gatavojas ķīmisko uzbrukumu draudiem.

Ar savu ekipējumu uz mācībām atbraukuši arī amerikāņi. Ar šo mīnmetēju var iznīcināt mērķi teju vai 6 kilometru attālumā.

Mācības apmeklēja arī Valsts prezidents. Viņš ir pārliecināts, ka Latvijā NATO militārās bāzes nav jāizvieto, pilnībā pietiekot ar Ādažiem.

Summer shield militārās mācības Latvijā notiek jau kopš 2004. gada. Šogad tajās piedalās vairāk nekā 1100 karavīru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl